^Powrót na górę
No upcoming event for this category
Budynek szkoły

Get Adobe Flash player

bazakola
pagajmlodziwybierz

 
 
 
 

Strona Główna

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim i Berufsbildende Schulen „Eike von Repgow” z Magdeburga w gronie 10 finalistów.

W dniach 26-28 stycznia 2016 roku odbyło się w Warszawie podsumowanie dwuletniego konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży, którego mottem było „changes/chances@work”. Rywalizujące polsko-niemieckie zespoły zostały podzielone na dwie kategorie: wymiana szkolna i wymiana pozaszkolna. Projekt „Szkoła z przyszłością” Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim i jego partnerskiej szkoły Berufsbildende Schulen „Eike von Repgow” z Magdeburga znalazł się w gronie 10 finalistów. Uczniowie: Natalia Komorzycka, Julia Nickel i Mariusz Ostrowski wraz z opiekunami: Ritą Rekowski i Tomaszem Wróblewskim prezentowali przed Jury wspólny projekt.
Uroczyste zakończenie i ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 28 stycznia w Teatrze Capitol na Dużej Scenie. Uroczystość uświetnili swą obecnością: Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agata Kornhauser-Duda, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Pani Marzenna Drab, sekretarz stanu w niemieckim Ministerstwie ds. Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży dr Ralf Kleindiek.
W kategorii wymiany szkolnej laureatem Polsko-Niemieckiej Nagrody Młodzieży został  Zarząd Główny Polskiego Związku Głuchych w Warszawie wraz z niemieckim partnerem Schule beim Jakobsweg z Winnenden za projekt „Poczuj smak współPRACY!/Fühle den Geschmack der ZusammenARBEIT!”.
Na zaproszenie Zarządu PNWM, w czasie prezentacji i podczas gali finałowej uczestniczył dyrektor ZSZ nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim Pan Tomasz Płochocki.
Tomasz Wróblewski nauczyciel języka niemieckiego
 IMG 0729 IMG 0729
 IMG 0599 IMG 0599
 IMG 0616 IMG 0616
 IMG 0639 IMG 0639
 IMG 0674 IMG 0674
 IMG 0724 IMG 0724
 IMG 0613a IMG 0613a


WYNIKI I ETAPU VII POWIATOWEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO "GIM-BIT"

W dniu 28 stycznia 2016 r. komisja konkursu „GIM-BIT” w składzie: Marek Szczurowski – przewodniczący, Katarzyna Kupidura Ostrowska, Anna Dąbrowska dokonała oceny prac, które wpłynęły na konkurs.  
Otrzymaliśmy 10 prac z 7 gimnazjów. Tematem  pracy był o wykonanie plakatu o tematyce „Mój wybór, szkoła zawodowa”.  Uczniowie mogli wybrać dowolną technikę wykonania prac.
Kryteria oceny prac:
·         pomysłowość autorów – 4p
·         poprawność techniczna – 2p
·         poprawność merytoryczna – 5p
·         zastosowane środki wyrazu (film, dźwięk, obrazy) – 2p
·         estetyka wykonania – 5p
·         krótka informacja o użytym narzędziu – 2p
Można było uzyskać maksymalnie 20 punktów. Wszytkie drużyny zakwalifikowały sie do finału konkursu, który odbedzie się 26 lutego 2016 r. o godz. 11:00 w ZSZ nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim.
Ilość punktów uzyskana w I etapie:
I MIEJSCE - 20 P - N. Jędrych, U. Filipowicz z Gimnazjum nr 2 w Mrozach
II MIEJSCE - 17 P - A. Przybyłko, N. Witon z Gimnazjum im. VI Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego w Kałuszynie
III MIEJSCE - 15 P - K. Polkowski, K. Wójcik z Gimnazjum w Brzezinach
IV MIEJSCE - 12 - C. Lipiński, M. Szostak z ZSM nr 2 w Mińsku Mazowieckim
oraz E. Wiśniewska, K. Gaładyk z Gimnazjum nr 2 im. J. Korczaka w Sulejówku
V MIEJSCE - 11 P - D. Noceń, M. Skowron z Gimnazjum nr 3 im. S. Czarnieckiego w Sulejówku
VI MIEJSCE - 9 P - H. Zalewski, P. Szostak z Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Mińsku Mazowieckim
VII MIEJSCE - 8 P - M. Maleńczuk, A. Neiman z Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Mińsku Mazowieckim
VIII MIEJSCE - 7 P - K. Kucharska, J. Korytko z Gimnazjum nr 2 im. J. Korczaka w Sulejówku
IX MIEJSCE - 6 P - K. Patoka, M. Grabik z ZSM nr 2 w Mińsku Mazowieckim
Wszytkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do Finału!

Akcja „Podaruj książkę choremu dziecku” - Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim dla dzieci w Szpitalu Powiatowym.

W grudniu 2015r. temu biblioteka szkolna ogłosiła zbiórkę książek dla najmłodszych pacjentów szpitala w Mińsku Mazowieckim. Akcja spotkała się z życzliwym odzewem uczniów, rodziców i nauczycieli ZSZ nr2. Zebraliśmy ponad 200 książek! Dnia 27 stycznia 2016 roku grupa uczniów, w obecności dyrektora Tomasza Płochockiego i pod opieką bibliotekarki Elżbiety Paluch, przekazała je oddziałowi dziecięcemu szpitala. Spotkaliśmy się z bardzo miłym przyjęciem przez lekarza dyżurnego Grzegorza Żukowskiego  i siostry oddziałowej  Beaty Niedziałkowskiej, którzy oprowadzili nas po salach małych pacjentów – przyszłych czytelników zebranych przez nas książek.
 IMG 0253 IMG 0253
 IMG 0241 IMG 0241
 IMG 0247 IMG 0247

Studniówka w „MECHANIKU” „Ach, co to był za bal, jaka upojna noc…”

23 stycznia 2016 r. w mroźny zimowy wieczór na śniegu przed wejściem do budynku Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy, tradycyjnie zwanego „ Mechanikiem”, rozkwitły kwiaty - to uczniowie Zespołu i ich partnerzy podążali do szkoły na studniówkowy bal. Ileż było w nich krasy, uroku  młodości, elegancji i gracji. Poza tym to pierwszy bal maturzystów, w umownej granicy dorosłości, zatem uczniowie przygotowali się do niego w sposób wyjątkowy.
Istotnym faktem jest również to, że kadra i uczniowie „ Mechanika’ są tradycjonalistami- Studniówkę urządzają w murach swojej szkoły- to bowiem jest ich miejsce. Szkolny bal poza murami szkoły – to jakoś nie tak- stwierdzają. Zatem już na kilka dni wcześniej do późnych godzin wieczornych planowali i pracowali nad dekoracją sali i… zwykła, zdawałoby się sala gimnastyczna,  przeistoczyła się w piękną salę balową mieniącą się ferią barw.  Owszem, kosztowało to trochę czasu i pracy, ale ileż przy tym było śmiechu, okazji do pogadania, poznania się bliżej… no i wreszcie liczy się satysfakcja z efektu.
Ponieważ w dniu Studniówki gospodarzami szkoły stają się uczniowie, to  ich przedstawiciele poprowadzili część oficjalną balu. Konferansjerami byli: Przemysław Gryz i Mateusz Bednarczyk, to oni w imieniu maturzystów podziękowali swoim wychowawcom, Dyrekcji Zespołu, rodzicom, zaproszonym gościom. Przemówienia: Dyrektora Zespołu Pana Tomasza Płochockiego, wychowawców klas i rodziców  dały okazję do wzruszeń, wspomnień, radości.  Kiedy Dyrektor Tomasz Płochocki dał sygnał do rozpoczęcia balu, wypowiadając oczekiwaną przez wszystkich frazę: „ Poloneza czas zacząć…”,  na parkiet wyszli uczniowie poszczególnych klas, by zatańczyć tradycyjny, polski taniec. Pierwsza tańczyła klasa IV Tp,  technicy pojazdów samochodowych, którą  wodził Dyrektor Tomasz Płochocki w parze z wychowawczynią Panią Jolantą Kucińską. Następnie zaprezentowali się informatycy i teleinformatycy z klasy  IV Tti, którzy podążali za swoim wychowawcą Panem Markiem Szczurowskim w parze z uczennicą Wiktorią Pszonką.  Po nich na scenę wkroczyli elektronicy i mechanicy z  klasy IV Tme z wychowawcą Panem Krzysztofem Ostrowskim i  Panią Agnieszką Chrościcką. Jako ostatni zatańczyli spedytorzy z klasy IV Ts, których wodził : wychowawca Pan Tomasz Wróblewski. Każda z klas miała inny układ tańca , każda zaskakiwała nowością figur. Choreografię opracowała pani Agnieszka Chrościcka, która także prowadziła próby poloneza, poświęcając swój wolny czas. Potem nadszedł czas na sesję zdjęciową i wideofilmowanie, taniec w rytmie walca i rozpoczęcie mniej oficjalnej części balu. Posiłek przygotowany został przez firmę LIBDAR pani  Marzeny Grzegorek, do tańca grał zespół „FRESH” Uczniowie i nauczyciele bawili się szampańsko do świtu- ostatnie pary zeszły z parkietu dopiero o 6,00, kiedy to orkiestra złożyła instrumenty. Nad bezpieczeństwem uczestników balu i porządkiem czuwali rodzice, którzy ustaliwszy wcześniej dyżury, byli obecni w szkole przez całą noc.
 2016-2 2016-2
 2016-3 2016-3
 2016-6 2016-6
 2016-10 2016-10
 2016-12 2016-12
 2016-13 2016-13
 2016-15 2016-15
 2016-16 2016-16
 2016-18 2016-18
 2016-22 2016-22
 2016-24 2016-24
 2016-25 2016-25

Międzynarodowy Projekt Kamienie Pamięci – Stolpersteine w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim

 IMG 7132 IMG 7132
 IMG 7145 IMG 7145
 IMG 7143 IMG 7143


W dniach 15-17 stycznia 2016 roku odbyło się w partnerskiej dla „Mechanika” szkole Berufsbildenden Schulen „Eike von Repgow” w Magdeburgu spotkanie kadry kierowniczej przygotowującej wymianę młodzieży w 2016 roku. ZSZ nr 2 im Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim reprezentował wicedyrektor p. Jerzy Gańko i nauczyciel języka niemieckiego p. Tomasz Wróblewski. Ze strony gospodarzy w spotkaniu uczestniczyła dyrektor p. Gabriele Lorenz, p. Sylvia Ast, p. Christiane Goetzel i p. Angela Klausch.
Tematem wymiany w 2016 roku będą poświęcone ofiarom nazizmu „Kamienie Pamięci” (niem. Stolpersteine). Przedstawiają one wmurowane w trotuar w pobliżu miejsca zamieszkania osoby zamordowanej kamienie o wymiarach 96 mm x 96 mm i wysokości 100 mm z mosiężną tabliczką, na której widnieje wygrawerowany napis „Tu mieszkał/ła… (imię, nazwisko, data urodzenia, miejsce i data śmierci)”. Autorem pomysłu jest niemiecki artysta Gunter Demnig, który postanowił przywrócić na ulice miast pamięć, a często i nazwisko zdegradowanym do numeru w obozach koncentracyjnych ofiarom nazizmu.
Intencją ZSZ nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim i BbS-1 „Eike von Repgow” w Magdeburgu jest wmurowanie jesienią 2016 roku w Magdeburgu, a w 2017 roku w Mińsku Mazowieckim kamieni przypominających los zasłużonych i szanowanych w tych miastach ludzi, a bedących ofiarami Holocaustu.
Podczas spotkania uzgodniono terminy wymiany, liczebność grup oraz program zawierający zwiedzanie obozów koncentracyjnych w Niemczech i w Polsce.  
W czasie wizyty w Magdeburgu delegacja naszej szkoły miała możliwość uczestniczenia w przedsięwzięciu organizowanym poraz ósmy przez stolicę landu Sachsen-Anhalt „Mile demokracji”. Tegorocznej imprezie przyświecało hasło „Magdeburg-miasto dla wszystkich”. Na uroczystość przybył premier landu Sachsen-Anhalt p. dr Reiner Haselhoff i przewodniczący parlamentu landu Sachsen-Anhalt p. Dieter Steinecke, a otwarcia dokonał nadburmistrz Magdeburga p. dr Lutz Truemper. Imreza ta odbywa się zawsze w pierwszą sobotę po 16 stycznia lub 16 stycznia, jeżeli jest to sobota. Tego bowiem dnia 1945 roku, rozpętana przez Niemcy II wojna światowa wróciła do Magdeburga. Ku pamięci tamtego wydarzenia rozbrzmiały w mieście dzwony wszystkich kościołów w Magdeburgu, a ludzie zatrzymali się. Dlatego 16 stycznia 2016 roku organizatorzy przedsięwzięcia pragneli zdecydowanie powiedzieć, że w Magdeburgu nie ma miejsca dla nazizmu i rasistowskiej nagonki oraz zapewniić,  że Magdeburg jest miastem, w którym ludzie mogą żyć zgodnie niezależnie od pochodzenia i statusu. „Pozwólcie nam z cywilną odwagą i stanowczością przeciwstawić się nazizmowi i rasizmowi”- nawoływali organizatorzy ze sceny.
Imprezie towarzyszył występ orkiestry dętej, wielu zespołów młodzieżowych i przygotowany przez szkoły i organizacje pozarządowe kiermasz, z którego dochód przeznaczony był na cele charytatywne. Polska delegacja miała również swój udział, prezentując polskie słodycze i pamiątki z Powiatu Mińskiego, jednocześnie promując Szkołę oraz Powiat Miński.
Tomasz Wróblewski nauczyciel języka niemieckiego

Nasze osiągnięcia:

c1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpgc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg

Kalendarz

◄◄
►►
luty 2016
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Pogoda

Częściowe zachmurzenie

8°C

Mińsk Mazowiecki

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 71%

Wiatr: 11.27 km/h

 • 13 Lut 2016

  Mgliście 6°C 2°C

 • 14 Lut 2016

  AM Clouds/PM Sun 9°C 2°C

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg