^Powrót na górę
No upcoming event for this category
Budynek szkoły

Get Adobe Flash player

bazakola
pagajmlodziwybierz

 
 
 
 

Strona Główna

Dzień otwarty

DZIEŃ OTWARTY- 02. 06. 2015r.


Godz. 17. 00 – Zebrania rodziców z wychowawcami.

Godz. 17. 30 – 19. 00 – Dzień otwarty.

Ostateczny termin powiadamiania uczniów i rodziców o proponowanych ocenach końcowo rocznych.

Pożegnanie przyjaciółki

Jadwiga Wanda Tomaszewska - Podrygałło odeszła na Wieczną Wartę.                                                           

Dotarła do nas smutna wiadomość, że Pani Jadwiga zmarła w Warszawie 2 maja 2015r. Była osobą wyjątkową, ciepłą i serdeczną, kochającą młodzież, niezwykle życzliwą naszej szkole. Chętnie spotykała się z uczniami, barwnie opowiadała o swojej działalności w czasie okupacji niemieckiej, a szczególnie o Powstaniu Warszawskim. Całym sercem zaangażowała się w prace związane z nadaniem szkole imienia, uczestniczyła w tej uroczystości, a w drzewce naszego sztandaru wbiła gwóźdź ze swym imieniem i nazwiskiem. Zapraszała nas na swoje wystawy historyczne, gawędy i wycieczki szlakiem walk powstańczych. Uczestniczyliśmy w promocji jej książki pt. „Ach, te dziewczęta”. Porucznik Jadwiga Podrygałło pseudonim „Isia” , „Szczeniak”, urodziła się 20 września 1919r. Była żołnierzem Oddziału Dysk Armii Krajowej.  W czasie okupacji zdała maturę, studiowała na tajnych kompletach i od samego początku działała w konspiracji. W czasie Powstania Warszawskiego była łączniczką w Oddziale Dywersji i Sabotażu Kobiet. Po zakończeniu wojny była szykanowana przez Urząd Bezpieczeństwa. Była aktywną działaczką Związku Powstańców Warszawskich, szczególnie oddaną pracy z dziećmi i młodzieżą. W uznaniu zasług została uhonorowana: Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Walecznych, Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Orderem Uśmiechu, Orderem Podwójnego Białego Krzyża III klasy (Słowacja). W poniedziałek, 11 maja 2015r. Jadwiga Podrygałło spoczęła na warszawskich Powązkach. Byliśmy tam z naszym sztandarem. Cześć Jej Pamięci! Niech odpoczywa w pokoju
 DSCN4232 DSCN4232
 DSCN4249 DSCN4249
 DSCN4250 DSCN4250


Spedytorzy w terenie

7 maja br. uczniowie klas spedycyjnych naszego Zespołu, wraz z wychowawcami odbyli wycieczkę dydaktyczną do terminali przeładunkowych PKP Cargo w Małaszewiczach oraz Urzędu Celnego w Koroszczynie. Była okazja do skonfrontowania teorii, zdobywanej w szkole z rzeczywistymi warunkami pracy w poważnych instytucjach spedycyjnych.
W Małaszewiczach zwiedziliśmy terminale kontenerowy i uniwersalny. Oprowadzani przez przedstawicieli kierownictwa PKP Cargo pozyskaliśmy wiele cennych i ciekawych informacji o przeładunkach towarów na tabor szerokotorowy. Zobaczyliśmy nowoczesne urządzenia przeładunkowe i poznaliśmy sposoby ich zastosowania. W Koroszczynie zapoznano nas z zasadami funkcjonowania Urzędu Celnego i zakresem prac celników. Koroszczyn ma duże znaczenie tranzytowe, ze względu na swoje położenie: leży tuż przed przejściem granicznym, nie tylko między Polską i Białorusią, ale też między Unią Europejską i Europą Wschodnią oraz Azją. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia w Kodniu. Znajduje się tam słynący cudami obraz Maryi, skradziony w XVII wieku przez miejscowego szlachcica Mikołaja Sapiehę w Rzymie. Można tam również zobaczyć wiele innych zabytków usytuowanych w pięknym krajobrazie Podlasia. Całej naszej wyprawie towarzyszyła piękna pogoda i dobre humory. J. Gańko
 DSCN4176 DSCN4176
 DSCN4152 DSCN4152
 DSCN4202 DSCN4202


Współpraca Wojskowej Akademii Technicznej, Powiatu Mińskiego i Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim

Uroczyste podpisanie listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Wojskową Akademią Techniczną, Powiatem Mińskim, a Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim nastąpiło w dniu 28.04.2015r. w siedzibie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.
Wojskową Akademię Techniczną reprezentował Jego Magnificencja Rektor gen. bryg. prof. dr. hab. inż. Zygmunt Mierczyk, Powiat Miński w imieniu Zarządu, reprezentowali Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński oraz Wicestarosta Miński Krzysztof Płochocki, Zespół Szkół zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim reprezentował dyrektor Tomasz Płochocki. Delegacji z Mińska Mazowieckiego towarzyszyła naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Emilia Piotrkowicz. Delegacja z Mińska miała okazję zapoznać się z dorobkiem naukowo-badawczym i dydaktycznym WAT, przedstawionym przez mgr. inż. Wiesława Szczygielskiego. W trakcie spotkania z rektorem WAT gen. bryg. prof. Zygmuntem Mierczykiem, prorektorem ds. studenckich dr. inż. Stanisławem Konatowskim i zastępcą dziekana ds. wojskowych Wydziału Mechanicznego płk. dr. inż. Adamem Bartnickim, poruszono wiele problemów dotyczących edukacji, a dyrektor Zespołu Szkół zaprezentował osiągnięcia i profil placówki, którą kieruje. Padło wiele pytań na temat warunków i możliwości studiowania w Wojskowej Akademii Technicznej. Podziękowanie za zorganizowanie spotkania przekazał starosta A.J. Tarczyński podkreślając, że zawarte dzisiaj porozumienie jest bardzo dobrym początkiem owocnej dla stron współpracy.
Na mocy zawartego porozumienia patronat naukowy obejmie m.in.: prowadzenie zajęć przez nauczycieli akademickich oraz udzielanie konsultacji i pomocy w opracowywaniu zajęć w szkole; współudział w organizowaniu konkursów i imprez o charakterze naukowym i poznawczym dla uczniów i studentów; współorganizowanie imprez sportowo-rekreacyjnych i turystycznych oraz spotkań kulturalno-historycznych; zapraszanie uczniów klas maturalnych do udziału w studenckich kołach naukowych; utworzenie na stronie internetowej Akademii połączeń ze stroną internetową szkoły; dostarczanie prasy wydawanej przez Akademię oraz publikacji o charakterze naukowym. Ze strony Zespołu Szkół Zawodowych jest to natomiast zobowiązanie do tworzenia warunków organizacyjnych i wspierania działań zmierzających do realizacji i rozwoju współpracy z WAT przez m.in.: propagowanie wśród uczniów oferty studiów w WAT; współudział w organizowaniu konkursów i imprez o charakterze naukowym i poznawczym dla uczniów i studentów; zapraszanie studentów kierunków cywilnych i wojskowych do udziału w spotkaniach naukowych, kulturalnych i imprezach patriotycznych organizowanych na ich terenie; umieszczanie w dokumentach szkolnych i materiałach promocyjnych informacji o współpracy z WAT; utworzenie na stronach internetowych informacji o WAT oraz połączeń ze stroną internetową uczelni; wytypowanie koordynatora ds. współpracy; umieszczenie w materiałach promocyjnych informacji dotyczących w szczególności aspektów współpracy wynikających z niniejszego porozumienia, a także innych informacji o projektach, ofertach i działaniach itp. realizowanych przez WAT.Wizyta była doskonałą okazją do bliższego zapoznania się z bazą szkoleniową Akademii. Delegacja z Mińska zwiedziła laboratorium Zobrazowania Wieloformatowego oraz Symulacji Rozszerzonej Wydziału Cybernetyki oraz Katedrę Budowy Maszyn Wydziału Mechanicznego.
 wat wat
 wat 1 wat 1
 wat 3 wat 3
 wat 2 wat 2
 wat 4 wat 4
 wat 9 wat 9
 wat 11 wat 11
 wat 12 wat 12
 wat 22 wat 22
 wat 25 wat 25

Piknik strażacki

2 maja 2015 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy pod patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego odbył się piknik strażacki poprzedzony uroczystym wciągnięciem flagi narodowej na maszt przez żołnierzy 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Piknik strażacki zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna „Kędzierak”, która zaprezentowała oprócz swoich umiejętności  nowoczesny sprzęt i wyposarzenie. 
 IMG 5172 IMG 5172
 IMG 5182 IMG 5182
 IMG 5207 IMG 5207
 IMG 5222 IMG 5222
 IMG 5251 IMG 5251
 IMG 5166 IMG 5166

Nasze osiągnięcia:

c1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpgc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg

Kalendarz

◄◄
►►
maj 2015
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Pogoda

Częściowe zachmurzenie

21°C

Mińsk Mazowiecki

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 49%

Wiatr: 11.27 km/h

 • 30 Maj 2015

  Częściowe zachmurzenie 23°C 10°C

 • 31 Maj 2015

  Częściowe zachmurzenie 21°C 11°C

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg