^Powrót na górę
No upcoming event for this category
Budynek szkoły

Get Adobe Flash player

bazabanner maly zasluzeni
banner maly przedsiebiorcywybierzbanner maly youtubefacebook

 
 
 
 

Strona Główna

Certyfikat Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń + VI edycja

Konkurs przeprowadzony został w okresie od 15 września 2016 r. do 15 marca 2017 r. Celem konkursu była szeroko rozumiana poprawa bezpieczeństwa uczniów w szkole, jak i poza nią. Szkoła wykonała dziesięć zadań przewidzianych regulaminem konkursu, otrzymując w zamian certyfikaty „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń +”. Drugi celtyfikat  otrzymaliśmy za udział w konkursie "Innowacyjna szkoła na rynku pracy".

IMG
img6


Praktyki zawodowe uczniów i szkolenie kadry w ramach projektu Erasmus+ PO WER


Praktyki zawodowe uczniów i szkolenie kadry w ramach projektu Erasmus+ PO WER w Portugalii.

W dniu 19.03.2017r 48 osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim, kształcąca się w zawodach: technik informatyk, cyfrowych procesów graficznych, mechatronik, elektryk i elektronik wyruszyła na praktyki zawodowe do Barcelos w Portugalii. Przez trzy tygodnie będą poznawać praktyczną stronę swojego zawodu pod okiem portugalskich przedsiębiorców. Po serdecznym przyjęciu przez organizację Mobility Friends, uczniowie zostali zakwaterowani na kampusie i przydzieleni do przedsiębiorstw. Codziennie wyjeżdżają do pracy, uczyć się zawodu  w firmach portugalskich. Swój wolny czas spędzają z kolegami z innych krajów na terenie kampusu oraz zwiedzają Portugalię. Uczniom towarzyszą nauczyciele, którzy realizują swoje własne działanie – job shadowing/szkolenie zawodowe.

Po tygodniowym pobycie w Barcelos, wszyscy uczestnicy projektu podzielili się swoimi spostrzeżeniami, uwagami i wrażeniami z odbywanych praktyk. Doświadczenia jakie do tej pory nabyli już pokazują dobre przygotowanie do europejskiego rynku pracy. Nie bez znaczenia jest również ich znajomość języka angielskiego i możliwość uczenia się zawodowego języka portugalskiego. Młodzież uświadomiła sobie, że europejski rynek pracy stoi przed nimi otworem, należy podnosić swoje umiejętności, być mobilnym i stawiać czoła nowym wyzwaniom.

Nasi uczniowie są cenionymi pracownikami w firmach portugalskich, co przejawia się w życzliwości ich pracodawców wobec nich. Mają zapewnioną opiekę instruktora jak również dużo przyjacielskich gestów.

Mogą również uczestniczyć w zorganizowanych wycieczkach w ciekawe rejony Portugalii. Byliśmy w centrum Barcelos, Bradze i Porto. Są to piękne miejsca odwiedzane przez turystów z całego świata.

Kolejne informacje już wkrótce.
 Przed wyjazdem Przed wyjazdem
 Na lotnisku Na lotnisku
 W samolocie W samolocie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Powiatowe Święto Matematyki

W dniu 14 marca 2017 r. (w notacji amerykańskiej 3/14), w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim, spotkali się uczniowie szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Mińskiego, aby wspólnie obchodzić Powiatowe Święto Matematyki, zorganizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia liczby π. Uczestników spotkania przywitał Dyrektor Zespołu – P. Tomasz Płochocki oraz Starosta Miński – P. Antoni Jan Tarczyński, który był patronem święta.
Po oficjalnym otwarciu głos zabrał P. Dariusz Kulma, który w krótkiej prezentacji przedstawił problem grodzenia określoną ilością siatki maksymalnego pola, co umożliwi maksymalizację ceny tak ogrodzonej działki. W swoim wystąpieniu wykorzystał aplety utworzone w programie GeoGebra.
Głównym punktem wtorkowego spotkania było ogłoszenie wyników VIII Powiatowego Konkursu Matematyczno – Artystycznego „W parabolicznym świecie”. Na konkurs wpłynęła rekordowa liczba prac – 85. Uczestnicy konkursu potrafili dostrzec parabolę wszędzie, jedni bardziej dosłownie, inni troszkę z przymrużeniem oka. Jury konkursu, złożone z nauczycieli matematyki ZSZ nr 2 po wielu godzinach pracy przyznało:
I miejsce – Katarzynie Rybińskiej – uczennicy Gimnazjum im. Orła Białego w Zespole Szkół w   Jakubowie,
II miejsce – Klaudii Pieniak – uczennicy Liceum Plastycznego im. E. M. Andriollego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim.
III miejsce – Klaudii Karpińskiej – uczennicy Gimnazjum w Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Stojadłach.
IV miejsce:
 • Annie Jaglińskiej - uczennicy Gimnazjum im. Orła Białego w Zespole Szkół w   Jakubowie
 • Marii Połoz – uczennicy Technikum w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim
 • Weronice Sarna - uczennicy Gimnazjum w Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Stojadłach.
Komisja konkursowa przyznała także 10 wyróżnień. Otrzymali je:
Ewelina Mościcka – uczennica Liceum Plastycznego im. E. M. Andriollego w Zespole Szkół Ekonomicznych w mińsku Mazowieckim
Katarzyna Hasiuk – uczennica Liceum Plastycznego im. E. M. Andriollego w Zespole Szkół Ekonomicznych w mińsku Mazowieckim
Marta Wikowska –uczennica  Liceum Plastycznego im. E. M. Andriollego w Zespole Szkół Ekonomicznych w mińsku Mazowieckim
Agata Grecka –uczennica  Liceum Plastycznego im. E. M. Andriollego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim
Alicja Zalewska – uczennica Liceum Plastycznego im. E. M. Andriollego w Zespole Szkół Ekonomicznych w mińsku Mazowieckim
Wienczesław Gieorgiew –uczeń  Liceum Plastycznego im. E. M. Andriollego w Zespole Szkół Ekonomicznych w mińsku Mazowieckim
Weronika Zanecka – uczennica Liceum Plastycznego im. E. M. Andriollego w Zespole Szkół Ekonomicznych w mińsku Mazowieckim
Michał Łoboda – uczeń Technikum w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim
Julia Lauda – uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim
Klaudia Paluszewska – uczennica Gimnazjum nr 3 w Mińsku Mazowieckim.
Podczas przerwy na słodki poczęstunek, uczestnicy spotkania dokonali także wyboru Nagrody Publiczności. Otrzymała ją Anna Jaglińska z Gimnazjum w Jakubowie. Wręczenia nagród dokonali Starosta Miński – P. Antoni Jan Tarczyński, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 – P. Tomasz Płochocki, Zastępca Dyrektora  - P. Agnieszka Paja oraz P. Dariusz Kulma.
Sponsorami nagród w konkursie byli:
- Firma Awenta
- Firma Edukacyjno -Wydawnicza ELITMAT
- Sklep komputerowy IMPET
- Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim
- Rada Rodziców Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy
Słodki poczęstunek dla gości ufundowała Cukiernia GASEK.
Po wręczeniu nagród laureatom konkursu odbył się krótki konkurs z nagrodami dla publiczności. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do skosztowania przepysznego tortu, udekorowanego motywami matematycznymi, przygotowanego przez P. Martę Dąbrowską, nauczyciela matematyki w ZSZ nr 2 im. Powstańców Warszawy.
Opracował Marek Szczurowski
 image007 image007
 image008 image008
 image002 image002
 image003 image003
 image004 image004
 image005 image005
 image006 image006
 image007 image007
 image009 image009


„Akademia Młodego Technika” po raz drugi.

9 marca 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim, odbył się po raz drugi finał konkursu technicznego dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu mińskiego „Akademia Młodego Technika”. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński. Założeniem Powiatowego Konkursu „Akademia Młodego Technika” jest rozbudzanie zainteresowań uczniów wiedzą techniczną z praktycznym wykorzystaniem w życiu codziennym. Randze konkursu dodała obecność  pani Emilia Piotrkowicz Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Powiatu Mińskiego. Przybyłych gości przywitał Dyrektor Zespołu Tomasz Płochocki.
Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie pierwszym drużyna składających z trzech uczniów musiała przygotować prezentację o tematyce  „Technik  mój zawód przyszłości”. Komisja konkursowa w składzie:  Emilia Piotrkowicz, Ewa Pudłowska psycholog i doradca zawodowy  Zespołu oraz Karol Wyszyński Przewodniczący Samorządu uczniowskiego do finału zakwalifikowała trzy prace. Wśród finalistów znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Mińsku Mazowieckim i Gimnazjum im. 6 Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudzkiego w Kałuszynie.
W etapie drugim uczniowie zobowiązani byli do omówienia swoich prezentacji, a następnie do rozwiązania sześciu zadań techniczno-praktycznych zgodnych z podstawą programową dla szkół gimnazjalnych. W tym roku uczniowie gimnazjum w trakcie rozwiązywania zadań techniczno – praktycznych poznawali jednocześnie bazę techniczną naszej szkoły, z której na co dzień korzysta nasza młodzież.
Przy towarzyszących olbrzymich emocjach i stresie uczestników konkursu, zwyciężyła drużyna ubiegłorocznych finalistów z Gimnazjum nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Mińsku Mazowieckim w składzie - Mikołaj Szostak, Cezary Lipiński, Grzegorz Dudek pokonując swoich kolegów z gimnazjum Mikołaja Króla, Błażeja Szubert i Magdalenę Bogusz. Obiema drużynami opiekowała się pani Beata Bieniek. Na trzecim miejscu uplasowali się gimnazjaliści Gimnazjum im. 6 Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudzkiego w Kałuszynie w składzie: Adrianna Sadoch, Jakub Rudnicki, Radosław Bujański. Młodzież do finału przygotował pan Ireneusza Wierzbicki. Nagrody rzeczowe ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim.
Nad całością logistyczną konkursu czuwali nauczyciele Zespołu: Jacek Kosieradzki, Andrzej Wiśniewski, Marek Sitek, Mariusz Wróblewski oraz uczniowie Technikum z klasy 4 Tim i 3 Tp pod opieką wicedyrektora Janusza Zduńczyka.
 image005 image005
 image009 image009
 image010 image010
 image006 image006
 image008 image008
 image007 image007
 image002 image002
 image004 image004
 image003 image003

Finał konkursu informatycznego GIM BIT 2016/17

W dniu 3 marca 2017 r w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim odbył się finał VIII Powiatowego Konkursu Informatycznego GIMBIT, skierowanego do uczniów szkól gimnazjalnych powiatu mińskiego. Patronem konkursu był Starosta Miński – Antoni Jan Tarczyński.

            W tegorocznym finale wzięło udział 10 drużyn wyłonionych w I etapie konkursu. Zadaniem finalistów było rozwiązanie testu dotyczącego algorytmiki i podstaw programowania.

Uczniowie, którzy przystąpili do konkursu wykazali się bardzo dużą wiedzą. Po ocenie prac, jury konkursu stwierdziło, że trzy czołowe drużyny mają taką samą liczbę punktów. Konieczna była dogrywka, która trwała do pierwszego popełnionego błędu. Konieczne było zadanie aż 11 dodatkowych pytań aby wyłonić zwycięzcę.

I miejsce w finale VIII Konkursu GIMBIT zajęła drużyna reprezentująca Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Sulejówku – Natalia Laskowska i Dawid Uchal. Opiekunem zwycięskiego zespołu była Pani Dorota Stępień.

 II miejsce -  Krystian Polkowski i Kamil Wójcik z Gimnazjum Dwujęzycznego w Brzezinach, opiekun Pani Joanna Majewicz.

III miejsce – Magda Mroczek i Matylda Tymińska z Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Sulejówku, opiekun Pani Dorota Stępień.

Drużyny które zajęły miejsca na podium otrzymały cenne nagrody, a pozostali uczestnicy upominki, których sponsorami były:

- Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim,

- Firma Edukacyjno-Wydawnicza ELITMAT,

- Rada Rodziców Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim.

Wręczenia nagród dokonali: Dyrektor  Zespołu –  P. Tomasz Płochocki, przedstawiciel Wydziału Oświaty, Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego – P. Joanna Chałupko, Wicedyrektor Zespołu – P. Agnieszka Paja.

Słodki poczęstunek dla uczestników finału sponsorowała Piekarnia, Cukiernia-Wielgolas.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału, a zwycięzcom – sukcesu!!!

Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne odbywają się w dniach: 1 03, 2.03 i 3.03.2017 r.
Uczniowie uczestniczą w zajęciach dydaktycznych i rekolekcjach w ramach obowiązkowych zajęć lekcyjnych i zajęć praktycznych w CKZiU wg harmonogramu:
 • 8.00 – 8.45 zajęcia lekcyjne wg planu lekcji, sprawdzenie listy obecności, uczniowie schodzą do szatni z nauczycielem, nauczyciel sprawuje opiekę nad uczniami  w drodze  do Kościoła.
 • 9.00 – 10.30 – trwają rekolekcje w Kościele.
 • 10.30 –   po zakończonych rekolekcjach uczniowie wracają do szkoły na zajęcia lekcyjne.

Nasze osiągnięcia:

1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg

Erasmus+


Kalendarz

◄◄
►►
czerwiec 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg