^Powrót na górę
No upcoming event for this category
Budynek szkoły

Get Adobe Flash player

bazabanner maly zasluzeni
banner maly przedsiebiorcywybierzbanner maly youtubefacebook

 
 
 
 

Strona Główna

II Turniej Piłki Siatkowej Gimnazjów o Puchar Dyrektora

Puchar dyrektora II

W dniu 23.05.2014 r.  na obiektach sportowych Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy rozegrany został po raz drugi Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych, którzy rywalizowali o Puchar Dyrektora p. Tomasza Płochockiego.               

Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów z terenu powiatu mińskiego: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum w Dobrem, Zespół Szkół Salezjańskich oraz zespół Młodzików Mińsko-Mazowieckiego Klubu Siatkarskiego, składający się z uczniów Gimnazjum w Mrozach i z „Pięknej”. Obowiązywał systemem „każdy z każdym” lecz po zakończeniu tych spotkań dwa pierwsze zespoły miały rozegrać mecz finałowy. Niespodzianek nie brakowało. Do pierwszej doszło już w pierwszym spotkaniu w którym zagrali Gimnazjum nr 2 (ubiegłoroczny zdobywca pucharu) oraz zespół MMKS-u. Po bardzo ciekawym spotkaniu lepsi okazali się ci drudzy. Dzielnie walczyli debiutanci tego turnieju. Salezjanie wygrali co prawda tylko seta, ale pokazali że maja spore rezerwy i szansę na lepsze wyniki. Z kolei drugi debiutant Gimnazjum w Dobrem sprawił kolejną niespodziankę pokonując w ostatnim swoim meczu niepokonanych dotychczas zawodników MMKS 1:2. W bezpośredniej walce o wejście do finału spotkali się ubiegłoroczni finaliści, czyli Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum 3. Po trzysetowym boju lepsi okazali ubiegłoroczni zwycięscy, którzy w finale zagrali z MMKS-em. „Dwójka” zrewanżowała się za porażkę z pierwszej fazy turnieju i tym samym II Puchar Dyrektora ZSZ nr 2 trafił ponownie w ich ręce.

Turniej powstał z inicjatywy nauczycieli WF z w/w szkoły p. Janusza Zawadki oraz Ryszarda Wolskiego, który na co dzień zajmuje się szkoleniem młodzieży w Mińsko-Mazowieckim Klubie Siatkarskim. Duże zainteresowanie turniejem i siatkówką zarówno ze strony szkół jak i kibiców motywuje organizatorów do popularyzacji tej dyscypliny w Mieście jak i w Powiecie. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i kibicom za udział i wspaniałą sportową atmosferę w II Turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu. Zapraszamy na kolejne wydarzenia sportowe do naszej Szkoły.

Klasyfikacja końcowa:

1. Gimnazjum Miejskie nr 2

2. MMKS

3. Gimnazjum Miejskie nr 3

4. Gimnazjum Dobre

5. Zespół Szkół Salezjańskich

Brązowy medal dla Mechanika na międzypowiatowej licealiadzie!!!

        W dniu 04.04.2014 w LO nr 2 w Siedlcach odbył sie turniej finałowy licealiady w piłkę siatkową chłopców. W pierwszym meczu półfinałowym zmiarzyły się szkoły LO 1 Siedlce oraz jedyny reprezentant powiatu mińskiego ZSZ nr 2 "Mechanik". Zwyciężyli faworyzowani siedlczanie lecz mecz oprócz pierwszego seta był wyrównany i zacięty, a losy zwyciestwa rozstrzygały sie w końcówkach setów. LO 1 - Mechanik 3:0. W drugim półfinale LO 2 Siedlce wygrał z ZSP Garwolin 3:2, mimo iż przegrywał 2:0. Do meczu o 3 miejsce przystąpili przegrani pierwszych pojedynków: Mechanik - ZSP Garwolin. Zdecydowane zwyciestwo w tym meczu 3:0 odnieśli uczniowie mińskiego Mechanika i historyczny sukces okraszony brązowymi medalami stał się faktem. W "brązowym Mechaniku" grali: Wąsik Kamil, Wąsik Dominik, Zawadka Bartłomiej, Kasprzyk Mateusz, Czyżewski Marek, Bazyl Przemysław, Cudny Patryk, Zieliński Norbert. Złotymi medalistami zostali uczniowie LO nr 1 Siedlce.
4.04.2014 r. godz. 9,00 - gosp. LO 2 Siedlce
LO 1 Siedlce     - ZS 2 Mińsk Maz.     3 : 0 (13,22,21)
LO 2 Siedlce     - ZSP 2 Garwolin      3 : 2 (-25,-23,23,17,14)
mecz o III miejsce
ZS 2  Minsk Maz. - ZSP 2 Garwolin    3 : 0 (23,15,23)
mecz o I .miejsce
LO 1 Siedlce        - LO 2 Siedlce         3 : 0 (16,22,16)

Kolejność końcowa:
1. LO 1 Siedlce         - op. Gołębska Elżbieta

2. LO 2 Siedlce         - op. Olszewska Jolanta
3. ZS 2 Mińsk Maz.   - op. Wolski Ryszard
4. ZSP 2 Garwolin
5. LO Garwolin
    ZSE Mińsk Maz.
7. ZSP 1 Siedlce
    ZSP 1 Garwolin
    LO Mrozy
10. ZSP 2 Siedlce
      LO 4 Siedlce
      ZSP Żelechów
13. SLO Sokołów Podl.
      ZS 1 Sokołow Podl.
      ZS 3 Łosice
16. ZSP 6 Siedlce
      ZSR CKP Miętne

Konkurs matematyczny WAT

W dniu 11 marca 2016 r. dwaj uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim: Szczepanik Adam z klasy 3 Tim oraz Damian Stachowicz z klasy 4 Tti, pod opieką nauczyciela matematyki Marka Szczurowskiego, wzięli udział w finale VII Konkursu Matematycznego im. Gen. Sylwestra Kaliskiego, organizowanego przez Wojskowa Akademię Techniczna w Warszawie. Do finału zakwalifikowało się 127 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Finał składał się z dwóch etapów. W pierwszej części zadaniem uczestników było rozwiązanie w ciągu godziny trzech zadań otwartych. Druga część polegała na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru.

Organizatorzy przygotowali zadania na bardzo wysokim poziomie, co podkreślił w swoim wystąpieniu Rektor WAT –Płk Dr Hab. Tadeusz Szczurek. Zwrócił też uwagę na to, że już sam awans do finału jest dla jego uczestników wielkim sukcesem edukacyjnym i osobistym.

Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużymi umiejętnościami i w gronie tak dużej liczby uczniów uzdolnionych matematycznie zajęli miejsca w środku stawki. Otrzymali podziękowania i dyplomy uczestnictwa oraz gadżety promocyjne WAT.

Uczestnicy oraz opiekunowie mieli okazję do wysłuchania bardzo ciekawych wykładów pracowników dydaktycznych WAT dotyczących między innymi bezpieczeństwa w sieci, ukrywania dodatkowych informacji w multimediach oraz innowacyjnych materiałach i technologiach XXI wieku.

Zaczynamy nowy rok szkolny

Skład zespołu:
1. Anna Dąbrowska                      przewodnicząca zespołu, opiekun pracowni 314
2. Leszek Radomski                      opiekun pracowni systemów komputerowych P6
3. Ewa Gołąbek                            opiekun pracowni 313
4. Katarzyna Kupidura Ostrowska
5. Agnieszka Paja                           wicedyrektor
6. Marek Szczurowski                   opiekun pracowni 112
7. Maciej Mazanka                         opiekun pracowni LAI
8. Marek Sitek                                opiekun pracowni 102
9. Marek Kamiński                       opiekun pracowni L1
10. Dariusz Wojciechowski
Attachments:
FileDescriptionCreatorFile size
Download this file (Plan pracy zespołu nowy.pdf)Plan pracy zespołu nowy.pdf Anna Dąbrowska292 kB

Wesołych Świąt

Nasze osiągnięcia:

1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg

Erasmus+


Kalendarz

◄◄
►►
październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg