^Powrót na górę
Budynek szkoły

Get Adobe Flash player

bazabanner maly zasluzeni
banner maly przedsiebiorcywybierzbanner maly youtubefacebook 

  

      

 
 
 

Strona Główna

V Powiatowy Konkurs Informatyczny GIM - BIT

21 marca już po raz piąty w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim rozegrany został finał Powiatowego Konkursu Informatycznego GIM – BIT, który został objęty patronatem Starosty Mińskiego.
  DSC0182 DSC0182
  MG 1302 MG 1302
  MG 1319 MG 1319


Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań oraz sprawdzenie wiedzy informatycznej młodzieży gimnazjów z Powiatu Mińskiego. Na zaproszenie organizatorów konkursu – nauczycieli przedmiotów informatycznych ZSZ nr 2, odpowiedziało 26 uczniów z 9 gimnazjów: Gimnazjum nr 2 w Mrozach, gimnazjum w Stojadłach, w Cegłowie, w Hucie Mińskiej, w Sulejówku, w Jakubowie, w Stanisławowie oraz gimnazja nr 1 i nr 2 z Mińska Mazowieckiego. Etap szkolny konkursu polegał na przygotowaniu pracy przedstawiającej znaną postać Powiatu Mińskiego. Jury organizatorów oceniało i punktowało strony internetowe, prezentacje i filmy. W ten sposób wyłoniono 10 dwuosobowych drużyn finałowych, które stanęły do rozgrywki w teście wiedzy. A było o co walczyć, bo wśród nagród ufundowanych przez sponsorów: firmę Elitmat, Awenta i Konstans znalazły się tablety, zestawy słuchawek, pendrivy. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Sulejówka Bartłomiej Kawa i Radosław Nagiel przygotowani przez Dorotę Stępień, II miejsce zajęli uczniowie z Cegłowa Bartosz Uściński i Daniel Dąbrowski pod opieką Karola Sienkowskiego, III miejsce po dogrywce o włos przed uczniami z Jakubowa, zajęli Sylwia Szuba i Radosław Kuźma Gimnazjum nr 2 w Mińsku Mazowieckim, przygotowani przez Ewę Raczyńską.
  DSC0267 DSC0267
  MG 1389 MG 1389
  MG 1414 MG 1414


Po zmaganiach konkursowych dostojni goście, wśród których należy wymienić starostę A. J. Tarczyńskiego, wicestarostę K. Płochockiego, radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego L. Celeja, przedstawicieli burmistrza miasta Mińsk Mazowiecki i Wydziału Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego, dyrektora PPP panią Ludwiniak oraz przedstawicieli Rady Rodziców, wypili herbatkę i zjedli pyszne ciastko. Poczęstunek ufundowany został przez kawiarenkę szkolną Azyl oraz cukiernię pana Janusz Gaska.

Po sukcesie jubileuszowego V Konkursu Informatycznego GIM – BIT, uczestnicy z gimnazjów, ich opiekunowie oraz zaproszeni goście, wyrazili chęć udziału w kolejnej edycji konkursu, na którą zapraszamy już za rok do ZSZ nr 2 im. Powstańców Warszawy.  

Agnieszka Paja – prowadząca V konkurs GIM – BIT.

"2014! Młodzi dla Wolności" trzecia odsłona.

21 marca – w pierwszy dzień wiosny zwany „dniem wagarowicza’ młodzież Mechanika nie dotrzymała tradycji i stawiła się do szkoły licząc na świetną zabawę.W tym dniu przeprowadzony został trzeci etap projektu edukacyjnego w ramach konkursu "2014! Młodzi dla Wolności" z inicjatywy Kancelarii Prezydenta RP i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jednocześnie projekt realizowany w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim został wybrany do programu 15 imprez jubileuszowych Powiatu Mińskiego, które będą odbywały się od 1 marca do 14 czerwca 2014 r.  

Panorama - Kopia
  

2{/webgallery}                                                                                  
Najbardziej obawialiśmy się pogody ale najwyraźniej i jej spodobała się nasza inicjatywa i było pięknie. Młodzież już od samego ranka dopytywała się szczegółów, czekających jej niespodzianek. Impreza bowiem przewidywała konkurencję sportowo – historyczną do której należało zgłosić drużynę 4 osobowa. Zadaniem drużyny było pokonanie trasy, wokół budynku szkolnego w jak najkrótszym czasie. W wyznaczonych trzech punktach kontrolnych, drużyna musiała odpowiedzieć na pytania odnoszące się do wydarzeń z okresu najnowszej historii Polski. W przypadku błędnej odpowiedzi, drużyna musiała wrócić do najbliższego punktu kontrolnego i po odnotowaniu zgłoszenia kontynuowała bieg dalej. Dodatkowo punktować mieliśmy przebranie typu „robotniczego”: kamasze, gumofilce, beret, czapka uszatka, kask, drelichy robocze oraz  transparent wykonany przez klasę z hasłami nawiązującymi do wydarzeń historycznych jakimi były strajki robotnicze -nie zabrakło również transparentów z hasłami dość dziwnymi. 

7
8
11
14{/webgallery}
Równocześnie  zaplanowaliśmy bieg na odcinku 2500 metrów terenami leśnymi symbolizujący ostatnie 25 lat. Jeśli chodzi o bieg niczego nie należało się obawiać jedynie kondycji rywali. Natomiast w konkurencji sportowo - historycznej, którą nazwaliśmy „Skok przez płot” przeszkodą rzeczywiście było pokonanie ogrodzenia naszej szkoły przez całą drużynę. Ale to nie koniec niespodzianki, gdyż już od samego rana wszystkich interesowały taczki przyozdobione hasłem „2014! Młodzi dla Wolności”. Owe taczki były elementem podróży po czasie historycznym, ale zanim to można było uczynić uczniowie przebrani w mundury milicji sprawdzali trzeźwość operatorów taczki.  

4                       
Jak się okazało, to nie pokonanie ogrodzenia – ale nadmuchanie balonika by pękł sprawiało najwięcej trudności uczestnikom konkurencji. Na pierwszym punkcie kontrolnym uczniowie mieli do ułożenia puzzle z wizerunkiem Wałęsy. Drugi punkt wymagał znajomości postaci okresu przemian (do zdęcia należało dopasować kartkę z imieniem i nazwiskiem). Natomiast trzeci punkt kontrolny wymagał znajomości chronologii wydarzeń historycznych. Liczył się również czas.           
Wszystkie te zmagania śledzili przybyli goście: Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński, Wicestarosta Miński Krzysztof Płochocki, Burmistrz miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski, Dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej Leszek Celej, Kierownik Biblioteki Pedagogicznej Anna Popławska,  Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Edyta Ludwiniak, Wicedyrektor CKUiZ w Mińsku Mazowieckim Kazimierz Skibowski, Wicedyrektor Szkoły Agrotechnicznej w Mińsku Mazowieckim Anna Niewińska, Przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Kuśmierz, Wiceprzewodniczący Rady Rodziców Stanisław Smater.   

9                                        
Nim rozpoczęliśmy konkurencje w świat historii wprowadził nas Dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej Leszek Celej, który nawiązał do naszych rekwizytów-symboli, taczek i „Skoku przez płot”. Z zaproszeń skorzystała również młodzież Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej  w Mińsku Mazowieckim, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim.                     To nie wszystkie niespodzianki jakie przygotowaliśmy dla naszych uczestników. Nagrody również okazały się wielką niespodzianką. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe podziękowania, słodycze oraz w zależności od zajętego miejsca papier toaletowy, mydło szare czy butelkę octu. Nie zabrakło równie symbolicznych talonów na asortymenty spożywcze – karteki. Talony do zrealizowania w naszej szkolnej kawiarence „Azyl” otrzymała młodzież trzech najlepszych drużyn w konkurencji sportowo – historycznej. Zwycięzcy, to młodzież z klasy 3 Ts, 4 Tp, i 4Tee.

105                          
Największe brawa jednak zdobył Dyrektor Zespołu Tomasz Pochocki i Wiceprzewodniczący Rady Rodziców Stanisław Smater, którzy  mimo iż nie odważyli się przeskoczyć przez płot, to pokonali dystans z taczką w rewelacyjnym czasie miażdżąc konkurencję.                                               
W biegu na dystansie 2500m w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Czyżkowska, drugie Paulina Zatorska, trzecie Monika Kosut. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Krystian Gręziak, drugie Serafin Maciej, trzecie Marcin Jerzak. Wszystko przebiegało sprawnie i bez zakłóceń. Wyznaczone klasy 4 Ts i 3 Ts do realizacji działań sprawiły się świetnie, choć nie byli jedynymi uczestnikami odpowiadającymi za organizację tego dnia. Należy wspomnieć również o uczniach klasy 1 Tim, 1 Tp. Na szczególne podziękowanie zasługują koordynatorzy zadań: Agata Osica, Bartek Zawadka, Katarzyna Dmowska, Anna Floriańczyk. Prowadzącym i pomysłodawcą  projektu edukacyjnego w ramach konkursu „2014! Młodzi dla Wolności” jest Janusz Zduńczyk.  

13          
6                                
Wielkie podziękowania należą się również Radzie Rodziców, która była głównym sponsorem finansowym tego przedsięwzięcia. Pozostali sponsorzy to Starostwo Mińskie oraz Muzeum Ziemi Mińskiej. Na wszystkich uczestników trzeciego etapu projektu po zakończeniu zabawy czekał grill gdyż do tej pory zrealizowaliśmy dwa zadnia: Stan wojenny w dniu 13 grudnia 2013 r.  i  Okrągły Stół 6/7 lutego 2014 r.  Do dalszej realizacji pozostały  „Obrady Okrągłego Stołu - Debata ze świadkami czasu przeobrażeń” zaplanowana jest na 8 kwietnia 2014 r. i „Wybory” - wystawa połączona z podsumowaniem projektu 4 czerwca 2014 r.

12
Na pełną relację zapraszam do zakładki "Młodzi dla Wolności". Pełna relacja w najbliższym czasie.

5 edycjia konkursu matematyczno – artystycznego „Matematyka – Królowa Nauk”

Dnia 14 marca (3.14) w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy odbył się finał Dnia 14 marca (3.14) w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy odbył się finał 5 edycji konkursu matematyczno – artystycznego „Matematyka – Królowa Nauk” pod patronatem Starosty Mińskiego . Rangę uroczystości podkreśliła obecność znamienitych gości. Był obecny starosta Miński pan Antoni Jan Tarczyński, przedstawicielka wydziału oświaty i promocji pani Iwona Chałupka oraz przedstawiciele sponsorów nagród. Była też mińska prasa  i telewizja  Co słychać. Sponsorami nagród byli: Firma Edukacyjna ELITMAT, AVENTA, KONSTANS, Nowik, Zakład Cukierniczy pana Jana Gaska z Mińska Mazowieckiego. Organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki :Alina Łodyga, Barbara Bagińska, Halina Mikuszewska, Romana Berbecka Chróst,  Marek Szczurowski.

Pi Day 2014-16
Pi Day 2014-37
Bohaterami uroczystości byli uczestnicy konkursu. Nagrody wręczali Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński i dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy Tomasz Płochocki.
Nagrodzeni uczniowie:
I miejsce Karolina Niewiadomska GiLO (nauczyciel p. Marzena Grzelczak)
II miejsce Monika Bagińska GiLO (nauczyciel p. Katarzyna Staszel)
II miejsce Magdalena Piotrowska GiLO (nauczyciel p. Anna Ciupak)
III miejsce Agata Grecka Gimnazjum nr 2 (nauczyciel p. Marzena Grzyb)
III miejsce Katarzyna Karkosz Gimnazjum Salezjańskie (nauczyciel p. Renata Trześkowska)

Pi Day 2014-30
Pi Day 2014-41
10 prac wyróżniono:
1.    Aleksandra Świetochowska – Gimnazjum w Starej Niedziałce
2.    Kaja Linosz – Gimnazjum nr 1
3.    Natalia Sadowska – Zespół Szkół w Żakowie
4.    Anna Bartkiewicz – GiLO
5.    Magdalena Grzelczak – GiLO
6.    Magda Płoszaj – Gimnazjum nr  nr 2
7.    Julia Kosno – Gimnazjum Salezjańskie
8.    Aneta  Rudnik – ZSZ nr 2
9.    Daniel Łebek – ZSZ nr 2
10.    Justyna Sasin – GiLO

Pi Day 2014-71
Racząc się ciasteczkami i napojami publiczność typowała swojego zwycięzcę konkursu.
Zdecydowanie wygrała prześliczna korona „Królowej Nauk” autorstwa Magdaleny Piotrowskiej z GiLO.


„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły"

 szkola uczniowie rodzice szkola uczniowie rodziceGłównym celem projektu jest wzmocnienie współpracy między uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkół i przedszkoli w Polsce poprzez opracowanie, upowszechnienie i wdrożenie modelowych rozwiązań. W ramach projektu  uczestniczy sześć osób (po dwóch przedstawicieli  rodziców,  uczniów i nauczycieli), którzy biorą udział w specjalnie dla nich opracowanych szkoleniach i warsztatach, podnoszących kompetencje w zakresie umiejętności podejmowania i podtrzymywania współpracy w szkole. 12 marca 2014 r. odbyły się debaty uczniów, nauczycieli i rodziców, których zadaniem było wypracowanie działań poprawiających  współpracę i większe zaangażowanie nauczycieli, uczniów i rodziców w życie szkoły.

NOWA PRACOWNIA APPLE

W dniu 12 marca 2014r. została otwarta nowa pracownia

APPLE
z nowoczesnym pełnym pakietem oprogramowania ADOBE.

Na zdjęciu od prawej Marek Szczurowski nauczyciel, opiekun pracowni, Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński,redaktor naczelny  Co słychać Zbigniew Piątkowski dyrektor Zespołu Tomasz Płochocki


 MG 1115A MG 1112A IMG 4938

Finał konkursu matematyczno-artystycznego: Matematyka-królowa nauk

Nasze osiągnięcia:

1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg

Erasmus+


Kalendarz

◄◄
►►
wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg