^Powrót na górę
Budynek szkoły

Get Adobe Flash player

bazabanner maly zasluzeni
banner maly przedsiebiorcywybierzbanner maly youtubefacebook 

  

      

 
 
 

Strona Główna

Zbiórka żywności "TAK POMAGAM" pod patronatem Caritasu.

W ten weekend 9-10 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy brali udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności "TAK POMAGAM" pod patronatem Caritasu. Zbieraliśmy produkty w sklepie Lidl. Żywność trafi do mieszkańców powiatu mińskiego. Nastepna tura już za tydzień 16-17 marca 2018r. Zapraszamy do pomocy i dziękujemy wolontariuszom: Magdalenie Grabarczyk, Dominikowi Stelmachowi, Karolowi Pechcinowi, Juli Waszkiewicz, Wiktori Filipiak, Elizie Rokickiej, Miłoszowi Soroka oraz Maksymilianowi Florczakowi.
 2 2
 1 1
 3 3

Rekolekcje wielkopostne

 image001 image001
 image002 image002
 image003 image003
 image004 image004
 image005 image005
 image006 image006

Powiatowy Konkurs Informatyczny Gim-BIT

Już po raz dziewiąty nauczyciele przedmiotów informatycznych ZSZ nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim, zaprosili uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie informatycznym „Gim-Bit”. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Miński Pan Antoni Jan Tarczyński.
Konkurs, który już od lat cieszy się uznaniem wśród uczniów i nauczycieli jest dwu etapowy. Uczniowie klas VII szkół podstawowych i klas II i III gimnazjów w pierwszym etapie mieli przygotować plakat w formacie A3 na temat „Jestem cyfrowo bezpieczny”. Do pierwszego etapu zgłosiło się 18 zespołów ze swoimi pracami, z których komisja konkursowa w składzie: pani Anna Dąbrowska, pan Marek Szczurowski i pan Marek Sitek wyłoniła 10 najlepszych jej zdaniem prac i ich autorów wraz z opiekunami zaprosiła do drugiego etapu. W drugim etapie, który odbywał się 2 marca 2018r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim, dwuosobowe zespoły rozwiązywały quiz z wiedzy dotyczącej oprogramowania użytkowego (edytory tekstów, arkusze kalkulacyjne, programy do tworzenia prezentacji multimedialnych), opracowany przez nauczyciela przedmiotów informatycznych pana Marka Sitka. Po zaciętej walce, dogrywka przesądziła o wynikach ostatecznych konkursu.
I miejsce zajęli uczniowie Karol Augustyniak i Michał Rogala ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w mińsku Mazowiecki, opiekun Mariusz Jaguścik. II miejsce przypadło w udziale Klarze Kościk i Julii Krasuskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim, opiekun pani Magdalena Skwiecińska – Linosz. III miejsce po zaciętej dogrywce wywalczyli sobie Patryk Łozowski i Bartosz Gałązka z GiLO im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim. Laureaci wszystkich miejsc otrzymali cenne nagrody ufundowane przez firmę „Elitmat” oraz Radę Rodziców w ZSZ nr 2.
Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali podziękowania, upominki i okolicznościowe dyplomy. Czas dodatkowo umilał poczęstunek, ufundowany przez piekarnię Wielgolas.
Składamy podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i wspólną zabawę, opiekunom za przygotowanie uczniów, sponsorom za ufundowanie nagród, nauczycielom z ZSZ nr 2 za przygotowanie konkursu, Pani wicedyrektor Agnieszce Pai za „spięcie wszystkiego w całość” i Panu dyrektorowi Tomaszowi Płochockiemu za przychylność i uświetnienie finałów.
Zapraszamy za rok do udziału w X jubileuszowym Konkursie GIM-BIT.
Organizatorzy.
 image008 image008
 image009 image009
 image010 image010
 image004 image004
 image005 image005
 image006 image006
 image007 image007
 image002 image002
 image003 image003
 image001 image001


Trzecia odsłona „Akademii Młodego Technika”

2 marca 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim, odbył się już po raz trzeci finał konkursu technicznego dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu mińskiego „Akademia Młodego Technika”. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński. Założeniem Powiatowego Konkursu „Akademia Młodego Technika” jest rozbudzanie zainteresowań uczniów wiedzą techniczną z praktycznym wykorzystaniem w życiu codziennym. Randze konkursu dodała obecność  pani Emili Piotrkowicz Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Powiatu Mińskiego, która w imieniu organizatora przywitała przybyłych uczestników konkursu. W tym roku do ścisłego finału zakwalifikowało się sześć drużyn z czterech szkół. Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie pierwszym drużyna składających z trzech uczniów musiała przygotować prezentację o tematyce  „Technik  mój zawód przyszłości”. W etapie drugim uczniowie zobowiązani byli do omówienia swoich prezentacji, a następnie do rozwiązania sześciu zadań techniczno-praktycznych zgodnych z podstawą programową dla szkół gimnazjalnych. Uczniowie gimnazjów w trakcie rozwiązywania zadań techniczno – praktycznych przemieszczali się po szkole poznając jednocześnie bazę techniczną naszej placówki, z której na co dzień korzysta nasza młodzież. Uczestnikom konkursu towarzyszyły olbrzymie emocje i udzielał się stres. Komisja konkursowa w składzie: pani Ewa Pudłowska psycholog i doradca zawodowy  Zespołu, Przemysław Jackowski Przewodniczący Samorządu uczniowskiego, Krzysztof Miszczak wiceprzewodniczący Samorządu uczniowskiego i wicedyrektor Janusz Zduńczyk ogłosiła wyniki. Wyniki ostatecznej klasyfikacji przedstawiają się następująco:
Pierwsze miejsce: Izabela Duszyńska, Aleksandra Jaroń, Anna Magdalena Sabak. Szkoła Podstawowa im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie. Opiekun pani Mariola Mucha.
Drugie miejsce: Natalia Duszczyk, Natalia Prus, Karolina Stosio. Szkoła Podstawowa im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie. Opiekun pani Mariola Mucha.
Trzecie miejsce: Monika Bodecka, Natalia Muszelik, Katarzyna Rybińska. Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Jakubowie. Opiekun pani Elżbieta Leś – Sowa.
Czwarte miejsce: Adrianna Sadoch, Radosław Bujański, Jakub Lech. Szkoła Podstawowa im. B. Prusa w Kałuszynie. Opiekun pan  Ireneusz Wierzbicki.
Piąte miejsce: Magdalena Bogusz, Mikołaj Król, Błażej Szubert. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Powstańców Styczniowych w Mińsku Mazowieckim. Opiekun pani Beata Bieniek.
Szóste miejsce: Bartosz Gomulski, Norbert Gawrysiak, Jakub Wielmowiec. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Powstańców Styczniowych w Mińsku Mazowieckim. Opiekun pani Beata Bieniek.
Nagrody rzeczowe ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim oraz Starostwo Mińskie. Podziękowania opiekunom młodzieży wręczył dyrektor Zespołu pan Tomasz Płochocki. Nad całością logistyczną konkursu czuwali nauczyciele Zespołu: pan Stanisław Szlagor, Krzysztof Ostrowski, Mariusz Wróblewski oraz uczniowie:    Monika Melańczuk, Weronika Marzec, Przemysław Jackowski, Daniel Bogdański, Piotr Gańko, Krzysztof Miszczak, Grzegorz Miros, Patrycja Gronkowska, Magdalena Grabarczyk, Piotr Nagawski, Sebastian Santorek, Michał Szafrankiewicz, Kamil Gańko, Łukasz Wyszomirski, Grzegorz Dudek, Michał Szostak  pod opieką organizatora konkursu wicedyrektora Janusza Zduńczyka.
 image001 image001
 image018 image018
 image019 image019
 image002 image002
 image003 image003
 image004 image004
 image005 image005
 image006 image006
 image007 image007
 image008 image008
 image009 image009
 image010 image010
 image011 image011
 image013 image013
 image015 image015
 image016 image016
 image017 image017

Konkurs fotograficzny “Sleeveface z książką”

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do udziału w konkursie fotograficznym “Sleeveface z książką”. Sleeveface to zabawa polegająca na dopasowywaniu okładek książek do różnych sytuacji, ludzi i miejsc.

Wystarczy więc wybrać okładkę ulubionej książki i sprytnie wmontować ją w zdjęcie części swojej twarzy, lub sylwetki i zrobić sleeveface . Liczymy na Waszą kreatywność, wyobraźnię i poczucie humoru!

Atrakcyjne nagrody czekają!

W poszukiwaniu książek z fotogenicznymi okładkami zapraszamy do biblioteki szkolnej.

Więcej informacji na plakacie i w regulaminie konkursu.


Attachments:
FileDescriptionCreatorFile size
Download this file (dane autora pracy.doc)dane autora pracy.docDane autora pracyMaciej Mazanka12 kB
Download this file (info o konkursie sleeveface.doc)info o konkursie sleeveface.docInformacje o konkursie.Maciej Mazanka13 kB
Download this file (regulamin konkursu.doc)regulamin konkursu.docREGULAMINMaciej Mazanka23 kB
Download this file (Zał.1.doc)Zał.1.docZałącznik 1Maciej Mazanka13 kB
Download this file (Zał.2.doc)Zał.2.docZałącznik 2Maciej Mazanka13 kB

Studniówka 2018

10 lutego 2018r. w budynku Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy, tradycyjnie zwanego „Mechanikiem”, odbył się „Bal Studniówkowy 2018”. Po raz kolejny sala gimnastyczna przekształciła się w salę balową za sprawą uczniów, wychowawców i Pani Joanny Wójtowicz oraz Pana Piotra Olkowicza, którzy czuwali na całością wystroju.        
W dniu Studniówki gospodarzami szkoły stali się uczniowie - to  ich przedstawiciele poprowadzili część oficjalną balu. Konferansjerami byli: Przemysław Jackowski kl. 4Ti i Monka Domańska kl. 4Tsc, którzy wraz z przedstawicielem rodziców Panem Robertem Jackowskim podziękowali  wychowawcom, Dyrekcji Zespołu, rodzicom oraz zaproszonym gościom. Wśród zaproszonych gości był również Pan Antoni Jan Tarczyński Starosta Miński, który w przemówieniu odniósł się do lat młodości spędzonych w Mechaniku.           
 Gdy Dyrektor Tomasz Płochocki dał sygnał do rozpoczęcia balu, wypowiadając oczekiwaną przez wszystkich frazę: „Poloneza czas zacząć…”,  na parkiet wyszli uczniowie klas, by w pełnej gracji i elegancji zatańczyć Poloneza.                 W sumie na parkiecie swoje taneczne umiejętności w jednym z najważniejszych „balów życia” zaprezentowało pięć klas maturalnych w asyście wychowawców i zaproszonych osób. Pierwsza tańczyła klasa IV Tme,  którą wiódł Dyrektor Tomasz Płochocki w parze z wychowawczynią Panią Anną Dąbrowską. Następnie zaprezentowali się uczniowie z klasy  IV Tsc, którzy podążali za swoim wychowawcą Panem Markiem Sitkiem w parze Wicedyrektor Agnieszką Paja.  Po nich na scenę wkroczyła  klasa IV Tem z wychowawczynią Panią Katarzyną Zawadzką i Wicedyrektorem Januszem Zduńczykiem. Wicedyrektor Janusz Zduńczyk pojawił się ponownie wiodąc do poloneza tym razem klasę 4 Tp i wychowawczynię Panią Romanę Berbecką-Chróst. Jako ostatni zatańczyli uczniowie klasy IV Ti, których poprowadził wychowawca Pan Maciej Mazanka i Pani Agnieszka Chrościcka.                                               
Każda z klas miała inny układ tańca, każda zaskakiwała układem figur. Choreografię opracowała pani Agnieszka Chrościcka, która także prowadziła próby poloneza. Po części oficjalnej nastąpiła zabawa do białego rana przeplatana sesją zdjęciową i wideofilmowaniem.
 image006 image006
 image008 image008
 image014 image014
 image021 image021
 image002 image002
 image005 image005
 image023 image023
 image024 image024
 image025 image025
 image019 image019
 image003 image003
 image011 image011
 image013 image013
 image020 image020
  MG 7000 1 MG 7000 1
  MG 7099 MG 7099
  MG 7185 MG 7185

Nasze osiągnięcia:

1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg

Erasmus+


Kalendarz

◄◄
►►
wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg