^Powrót na górę
No upcoming event for this category
Budynek szkoły

Get Adobe Flash player

bazabanner maly zasluzeni
banner maly przedsiebiorcywybierzbanner maly youtubefacebook
                              

Strona Główna

Plakat projektuAutorem plakatu jest pani Elżbieta Dunajewska - MDK Mińsk Mazowiecki

Patroni medialni :

Tygodnik społeczno kulturalny Strefa Mińsk

Portal Wirtualny Mińsk Mazowiecki


Żołnierze Wyklęci. Podziemie antykomunistyczne w Mińsku Mazowieckim
i na terenie Powiatu Mińskiego.
 
Odcinek 1  DEFILADA

Stan wojenny - test

12 grudnia w przeddzień 33 rocznicy wprowadzenia "Stanu wojennego" w Polsce, Samorząd uczniowski zorganizował test wiedzy dotyczący tamtych wydarzeń. W sprawdzianie wiadomości wzięli wszyscy chętni uczniowie naszego Zespołu. Wyniki tekstu zostaną ogłoszone w najbliższych dniach.
 IMG 0802 IMG 0802
 IMG 0800 IMG 0800
 IMG 0806 IMG 0806

Mikołaj w Mechaniku

5 grudnia wszystkich grzecznych i tych mniej grzecznych uczniów "Mechanika" odwiedził Święty Mikołaj. Grzecznym uczniom rozdawał cukierki, a niegrzecznym – rózgę. Życzenia kierowane do Mikołaja były rozmaite a niektórzy otrzymali dodatkowy prezent, który mogli odebrać u wicedyrektora Janusza Zduńczyka. Rozdawane słodycze ufundowała Rada Rodziców – Dziękujemy!
 IMG 2244 IMG 2244
 IMG 2243 IMG 2243
 IMG 2345 IMG 2345

Spotkanie z pisarzem

5 grudnia uczniowie pierwszych i drugich uczestniczyli w spotkaniu z Krzysztofem Dmowskim – pisarzem ziemi mińskiej. Pan Krzysztof jest absolwentem naszej szkoły i wychowankiem Pani Elżbieta Chabiery z roku 1991. Jest autorem kilkunastu powieści przygodowo-fantastycznych: „Taniec z ogniem na beczce prochu”, „Żeglarze siedmiu mórz”, „Alan w Kranie Skanlandii”, „Ratujmy co się da”, „Samotna wśród gwiazd”. Wzoruje się na swoich ulubionych pisarzach, wśród których są m.in.: Aleksander Dumas, Zbigniew Nienacki, Józef Konrad Korzeniowski, Alfred Szklarski, Juliusz Verne i Dan Brown. Jest także znawcą i pasjonatem żeglarstwa.
 IMG 2300 IMG 2300
 IMG 2306 IMG 2306
 IMG 2303 IMG 2303Warsztaty teatralne

Dnia 3 grudnia 2014r. uczniowie z klas 1Tem i 1Tti uczestniczyli w warsztatach teatralnych nawiązujących do spektaklu „Skąpiec. Work in progress”, który obejrzą 10.12.2014 podczas wycieczki do Siedlec. Zajęcia gościnnie przeprowadził Maciej Czapski, aktor dramatyczny i reżyser, kierownik Studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza, działającego w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Pan Czapski jest absolwentem PWST we Wrocławiu. Na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wyreżyserował m.in. „Iwonę, księżniczkę Burgunda”, „Sen Nocy Letniej” i „Moralność Pani Dulskiej”. Aktora można było zobaczyć w takich filmach i serialach jak: „Galeria”, „Fala zbrodni”, „Pierwsza miłość”, „Na Wspólnej”, „Na dobre i na złe”, „Młode Wilki ½”. Aktor użyczał swojego głosu w serialach animowanych „Włatcy móch” i „1000 złych uczynków”. W czasie dwugodzinnych zajęć uczniowie podejmowali się różnorodnych działań aktorskich. Profesjonalizm prowadzącego umożliwił im przeżycie ciekawej przygody i poznanie różnych form pracy aktora przygotowującego się do roli. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dwie godziny warsztatów upłynęły niezwykle szybko, a uczniowie w tym czasie nie nudzili się ani przez chwilę. Uczniowie uczyli się przez zabawę. Dodatkową zaletą było to, że reżyser Maciej Czapski jest osobą pogodną, z poczuciem humoru, świetnie komunikuje się z młodymi ludźmi. Zajęcia nauczyły nas odwagi, kreatywności, podejmowania inicjatywy i otwartości. Każdy z nas ma w sobie umiejętności, tylko musi chcieć je wykorzystać. Przekonaliśmy się, jak ważne jest wyrażenie swoich emocji. Chętnie wzięlibyśmy udział w takich warsztatach kolejny raz. Warsztaty teatralne przygotowali Pani Jolanta Kucińska i Pan Mariusz Sikorski.
 IMG 0648 IMG 0648
 IMG 0664 IMG 0664
 IMG 0708 IMG 0708POWSTAŃCY WARSZAWY Z WIZYTĄ U K.K BACZYŃSKIEGOPOWSTAŃCY WARSZAWY Z WIZYTĄ U K.K BACZYŃSKIEGO


„Historia – świadek czasu, światło prawdy,

życie pamięci, nauczycielka życie, zwiastunka przyszłości”


Starożytna maksyma Cycerona okazuje się  być aktualna dla współczesnych pokoleń.

25.11.2014r w Szkole Podstawowej im. KK Baczyńskiego w Ładzyniu miała miejsce niecodzienna uroczystość. Z okazji  Dnia Patrona, na zaproszenie p. dyrektor Mirosławy Rek, gościła w murach placówki młodzież Mechanika wraz z wicedyrektorem ZSZ nr 2 p. Jerzym Gańko i wych.  Jolantą Kucińską. Zderzenie „małych” i „dużych” pasjonatów dziejów Powstania Warszawskiego okazało się doskonałą lekcją historii i patriotyzmu.

Uczniowie kl. III Tp ZSZ nr 2 zaprezentowali musztrę wojskową, a dzieci z kl. IV-VI pod kierunkiem p. Urszuli Młoduchowskiej przedstawiły ciekawy i skłaniający do refleksji montaż słowno-muzyczny o życiu poety-powstańca KK Baczyńskiego. Interesującą formą zakończenia uroczystości było wystąpienie wicedyrektora ZSZ nr 2 J. Gańko, który zaprezentował fragmenty listów małych powstańców oraz przedstawił tragiczną historię 11-letniego Jędrusia Szwajkerta, członka Harcerskiej służby Pomocniczej „Zawiszaków” Bloku Cytadela.
Nie było to pierwsze spotkanie uczniów obydwu szkół. Dwa miesiące wcześniej 17.IX.2014r, wychowankowie p. Urszuli Młoduchowskiej na zaproszenie dyrekcji ZSZ nr 2 odwiedzili „Mechanik” i uczestniczyli w uroczystym apelu poświęconym 75 rocznicy napaści ZSRR na Polskę. Wspólne obejrzenie prezentacji multimedialnej przygotowanej przez kl. III Tp ZSZ nr 2 i części artystycznej w wykonaniu uczniów kl. IV (wych. p. U. Młoduchowskiej było okazją do „powrotu do przeszłości” .

Zapoczątkowana  we wrześniu nowa  tradycja  spotkań wychowanków Szkoły Podstawowej w Ładzyniu i ZSZ nr 2 połączyła różne wiekowo pokolenia i znalazła wielu zwolenników wśród uczniów i nauczycieli.

Nasze osiągnięcia:

1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg

CNiNT

Erasmus+


Kalendarz

◄◄
►►
maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg