^Powrót na górę
No upcoming event for this category
Budynek szkoły

Get Adobe Flash player

bazabanner maly zasluzeni
banner maly przedsiebiorcywybierzbanner maly youtubefacebook
                              

Strona Główna

Znicz pamięci

W  przededniu Święta Wszystkich Świętych 30 października 2019 r. dla tych, którzy odeszli, zapaliliśmy znicze pamięci jako cząstkę naszej pamięci o nich. To refleksyjne spotkanie zorganizowane przez Samorząd uczniowski było także zadumą nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością.
 image001 image001
 image002 image002
 image003 image003
 image005 image005
 image006 image006

Projekt "Centrum Mistrzostwa Informatycznego" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej,  prowadzącej zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania informatyczne, a także aktywizacji młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzania kreatywności oraz promowania współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych.
CMI umożliwi uczniom odkrywanie i rozwój talentów uczniowskich, szczególnie w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów. CMI umożliwia także start w zawodach algorytmicznych i projektowych, co może dodatkowo motywować uczniów  do rozwijania swoich zainteresowań i talentów.
Centrum Mistrzostwa Informatycznego zapewnia uczestnictwo w prestiżowym projekcie o zasięgu ogólnopolskim, w tym możliwość stałego kontaktu ze społecznością renomowanych uczelni technicznych, a także kooperację środowisk dydaktycznych na polu uczelni wyższych i nauczycieli szkolnych.
Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenia uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Dzięki realizacji wskazanych celów projekt posłuży także upowszechnieniu idei konkursów informatycznych oraz wyłoni zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym.
Koordynatorem Centrum Mistrzostwa Informatycznego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim jest nauczyciel informatyki i matematyki Pan Marek Szczurowski.
 1 1
 2 2
 3 3
 4 4

ANNA ACHMATOWA- POEZJA W CIENIU STALINIZMU

27 października odbyło się kolejne niedzielne spotkanie z poezją w Pałacu, w którym uczestniczyli miłośnicy poezji oraz stali bywalcy wcześniejszych edycji spotkań poetyckich. Byli to uczniowie klas: 1Pr, 1Pp, 1Tgf, 1Tmm, 1Pmm, 2Tp, 2Tg, 2Tgm wraz z nauczycielkami Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim- p. Jolantą Kucińską, p. Elżbietą Zelwowiec, p. Magdaleną Zygnerską i p. Iwoną Korzeń. Utwory rosyjskiej poetki- Anny Achmatowej usłyszeliśmy w interpretacji znanej aktorki serialowej i filmowej- Pauliny Komendy. Czas spotkania dodatkowo muzycznie uświetnił nam duet Kornelia Korecka- Karbownik (skrzypce) oraz Weronika Jabłońska-Siwak (wiolonczela), co bardzo spodobało się publiczności. Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwała P. Anna Obszarna, dzięki której mogliśmy uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała prelekcji wygłoszonej przez p. A. Obszarną na temat życia i twórczości Anny Achmatowej, której twórczość była związana z jej przykrymi doświadczeniami osobistymi. Żyła ona w państwie terroru, Józef Stalin osobiście interesował się jej losem, bynajmniej nie z życzliwości… Oskarżano ją o deprawowanie młodych ludzi, potępiano za rzekomą bezideowość utworów i niepotrzebny pesymizm. W jej poezji widoczne były refleksje dotyczące odmiany losu. Anna Achmatowa była czołową przedstawicielką modernizmu i akmeizmu. W Rosji nazywano ją duszą rosyjskiego Srebrnego Wieku, porównywano ją z Safoną i Mozartem. Najdojrzalszym wyrazem tych przeżyć jest wstrząsający poemat „Requiem”, z którego pochodziły zaprezentowane nam w języku polskim i rosyjskim wybrane wiersze.     Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za wspólnie spędzone popołudnie i zapraszamy na kolejne niedzielne spotkanie z poezją.
Opracowała: Iwona Korzeń
 image004 image004
 image005 image005
 image008 image008


Pielgrzymka maturzystów

Maturzyści przygotowujący się do egzaminu dojrzałości uczestniczyli 23 października w pielgrzymce na Jasną Górę. W sanktuarium uczniowie modlili się o pomyślne zdanie matury i dojrzały wybór drogi życiowej.
 image001 image001
 image002 image002
 image003 image003

Stypendium Starosty Mińskiego

Stypendium Starosty Mińskiego wręczone podczas Sesji Rady Powiatu Mińskiego przez Starostę Antoniego Jana Tarczyńskiego, Wicestarostę Witolda Kikolskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Mirosława Krusiewicza, uczniowi klasy II Technikum Przemysławowi Dworzyńskiemu.
 image001 image001
 image002 image002

Wycieczka

15 października 2019r. był dniem niezwykłym. Uczniowie klas pierwszych (1 Tgf, 1Pa, 1Pr, 1Pp) pod opieką p. Iwony Korzeń, p. Ewy Gołąbek,  p. Karoliny Możdżonek i p. Mariusza Wróblewskiego udali się na wycieczkę  integracyjną  do Warszawy.  
Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był Park Trampolin „Hangar 646”- Centrum rekreacyjno- sportowe na Gocławiu, gdzie czekała na nas masa atrakcji łączących sport z rekreacją. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, próbowaliśmy swoich umiejętności w skokach na trampolinach, skokach przez przeszkody z odbicia. Trenowaliśmy także ewolucje lądując bezpiecznie w basenie z gąbkami. Poza trampolinami korzystaliśmy  między innymi z czterech  zjeżdżalni, tyrolki, na której można zjechać z jednego końca hangaru na drugi, gigantycznych torów  przeszkód i ścianki wspinaczkowej.
  Szaleństwo w parku trampolin zagwarantowało nam wyładowanie emocji, nabór pozytywnej energii oraz świetną zabawę. Po wysiłku fizycznym udaliśmy się do Restauracji w Galerii Handlowej Sadyba, gdzie zamówiliśmy to co najbardziej lubimy. Posileni i żądni kolejnych wrażeń wyruszyliśmy do FunEscape, czyli miejsca  wirtualnej rzeczywistości.
  Przez godzinę szukaliśmy  wskazówek, łamaliśmy kody, rozwiązywaliśmy łamigłówki i poznawaliśmy tajemnice – wszystko po to, by uciec z pokoju zanim skończy się czas. Liczył się spryt, spostrzegawczość i współpraca w grupie. Czas gonił nieubłaganie, adrenalina rosła w zastraszającym tempie, emocje sięgały zenitu. Na szczęście wszyscy dali sobie świetnie radę i ukończyli zadania.
  Ostatnim punktem naszej wycieczki był paintball laserowy. Nasi uczniowie spróbowali swoich sił w grze w laserowego paintballa. Zabawa ta była całkowicie bezpieczna, gdyż wszystko odbywało się w specjalnie  do tego celu przystosowanych pomieszczeniach. Specjalne oświetlenie i efekty dźwiękowe spotęgowały wrażenie uczestniczenia w prawdziwej grze komputerowej.
  Cel, który sobie postawiliśmy, czyli  integracja zespołów klasowych, ale również propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, budowanie teamu w grupie, promowanie i upowszechnianie sportu oraz aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego został osiągnięty. Wspólna rywalizacja wzmocniła ducha walki, zadania jakie grupy musiały wykonać, zostały wypełnione znakomicie. Wszyscy pokonali trudności tylko dzięki wzajemnej dobrej współpracy. Podekscytowani i zmęczeni,  wieczorem wróciliśmy do domu.
Opracowała: Iwona Korzeń
 image003 image003
 image002 image002
 image006 image006
 image004 image004
 image007 image007


Nasze osiągnięcia:

1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg

CNiNT

Erasmus+


Kalendarz

◄◄
►►
lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg