^Powrót na górę
No upcoming event for this category
Budynek szkoły

Get Adobe Flash player

bazabanner maly zasluzeni
banner maly przedsiebiorcywybierzbanner maly youtubefacebook 

  

      

 
 
 

Strona Główna

Gra miejska „Znaki historii” w ramach Konkursu „W Hołdzie Niepodległości – Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości”

20 kwietnia 2018 roku miała miejsce Gra miejska „Znaki historii” w ramach Konkursu „W Hołdzie Niepodległości – Obchody Setnej  Rocznicy Odzyskania  Niepodległości” pod patronatem Starosty Mińskiego Jana Antoniego Tarczyńskiego. Organizatorem tej zabawy był Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim przy dużym zaangażowaniu i współpracy Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim oraz Starostwa Mińskiego. Gra miejska polegała  na odnalezieniu przez drużynę trzynastu symboli – miejsc  związanych z historią niepodległej Polski na terenie miasta Mińsk Mazowiecki. Drużyny składały się z pięciu osób. Po otrzymaniu na starcie pierwszej informacji, zespoły ruszyły w miasto w celu odnalezienia pierwszego miejsca pamięci. Na każdym punkcie kontrolnym czekali uczniowie z zagadką historyczną, oraz kolejną informacją dotyczącą następnego miejsca pamięci. Zespoły miały za zadanie odnalezienie  następujących miejsc: Ul. Ignacego Daszyńskiego, Rondo Bitwy Warszawskiej, Skwer Gen. Zygmunta Piaseckiego, Budynek Ochotniczej Straż Pożarnej, Budynek Poczty  Polskiej, Pomnik Szarych Szeregów, Pomnik Niepodległości, Ławeczka Jana Himilsbacha, Rondo Józefa Hallera, Rondo Konstantego Laszczki, Muzeum Ziemi Mińskiej, Muzeum 7 Pułku Ułanów Lubelskich. Ostatnim punktem Gry a zarazem metą był teren Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy. Drużyny wystartowały spod siedziby Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim gdzie zostały przywitane przez Starostę Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego, Dyrektora Muzeum Ziemi Mińskiej Leszka Celeja i Dyrektora Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy Tomasza Płochockiego. Do rywalizacji zgłosiło się pięć szkół: Zespół Szkół Agrotechnicznych, Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie, Zespół Szkół Ekonomicznych, Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. Ks.. Augusta Czartoryskiego oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy. Po przeszło dwóch godzinach od startu na terenie „Mechanika „ zaczęli meldować się uczniowie wyżej wymienionych szkół. Nie obyło się bez potknięć, ale wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dużą znajomością historii odzyskiwania niepodległości przez Polskę, a także kondycją gdyż do przejścia było około pięciu kilometrów. W dowód uznania wszyscy uczniowie uczestniczący w tych zmaganiach, otrzymali podziękowania oraz upominki ufundowane przez Starostwo Mińskie, Muzeum Ziemi Mińskiej i Radę Rodziców przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy. Nad całością logistyczną Gry miejskiej czuwał wicedyrektor Janusz Zduńczyk wraz z uczniami klas pierwszych Technikum, którym również należą się podziękowania.
 image001 image001
 image002 image002
 image003 image003
 image004 image004
 image005 image005
 image006 image006
 image007 image007
 image008 image008
 image009 image009
 image010 image010
 image011 image011
 image012 image012
 image013 image013
 image014 image014
 image015 image015
 image016 image016
 image017 image017
 image018 image018
 image019 image019
 image020 image020
 image021 image021
 image022 image022
 image023 image023
 image024 image024
 image025 image025
 image026 image026
 image027 image027

„Nasze drogi do niepodległości” w ramach Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży

W dniach 16-18 kwietnia 2018 roku miała miejsce robocza wizyta przedstawicieli Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim w partnerskiej szkole  Berufsbildende Schulen „Eike von Repgow” w Magdeburgu.  Wizyta dotyczyła realizacji projektu „Nasze drogi do niepodległości” w ramach Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz odnalezieniu śladów Józefa Piłsudzkiego w Magdeburgu. Stronę polską reprezentował nauczyciel języka niemieckiego Pan Tomasz Wróblewski i wicedyrektor Janusz Zduńczyk. Wizyta przebiegła bardzo pomyślnie, dzięki dużemu zaangażowaniu ze strony niemieckiej reprezentowanej przez Panią Sylvia Ast i Pana Bodo Buchndz. Program obejmował między innymi zwiedzanie niewielkiej część pozostałych umocnień granicznych pomiędzy dawną NRD a RFN w Hötensleben. Fragment ten został zachowany jako znak przestrogi. Obecnie „pomnik” jest nadzorowany przez Grenzdenkmalverein Hötensleben eV, a od stycznia 2004 r. jest częścią memoriału Deutsche Marienborn w sponsoringu landu Saksonia-Anhalt. W poszukiwaniu śladów po Marszałku zwiedziliśmy obiekt Rawelin 2/ Kawaliera 5 zbudowany w latach 1871-1873 stanowiący nieodzowną część twierdzy Magdeburg. Budowle te stanowiły zabezpieczenie środkowego odcinka Frontu Zachodniego. Szczególnie dobrze zachowała się Kawaliera 5 z imponującą podwójną kaponierą. Szczyt Rawelin 2 z obszarem rewersowym został zlikwidowany przy budowie obwodnicy Magdeburga. Jedno z pomieszczeń poświęcone zostało Józefowi Piłsudzkiemu. Obejrzeć można w nim makietę domu, w którym przetrzymywany był Marszałek Józef Piłsudzki. Również dzięki uprzejmości przewodnika pana Bernda Rauchensteinera mogliśmy stanąć w miejscu na którym usytułowany był ów budynek. (Budynek został rozebrany, przewieziony do Warszawy i wiosną 1939 roku pieczołowicie złożony w parku za Belwederem. Pawilon przetrwał kolejną wojnę światową i został zniszczony dopiero na polecenie władz komunistycznych chcących zatrzeć wszelkie ślady po Piłsudskim.) Ostatnim punktem pobytu była obecność na uroczystości poświęconej działaniom, jakie szkoła z Magdeburga podejmuje w upamiętnianiu ofiar nazizmu.  Forma betonowych kostek brukowych z mosiężną tabliczką, z wyrytym na niej nazwiskiem uhonorowanej osoby  „Stolperstein - Kamień pamięci”. „Kamienie pamięci” montowane są w chodniku, zazwyczaj w pobliżu ostatniego miejsca zamieszkania upamiętnionej ofiary nazizmu. Spotkanie odbyło się w gmachu siedziby władz – Starym Ratuszu. Po zakończeniu uroczystości zwiedziliśmy ten obiekt. Ostatniego dnia wizyty  odbyło się spotkanie z Panią dyrektor Gabrielą Lorenz. Zacieśnianie kontaktów pozwoliło na omówienie szczegółów związanych z wymianą młodzieży w czerwcu i listopadzie bieżącego roku. Realizacja kolejnego projektu „Nasze drogi do niepodległości” weszła w fazę realizacji.
Osoby zainteresowane pobytem Marszałka Józefa Piłsudzkiego w Magdeburgu zapraszamy do kontaktu z przewodnikiem Bernd Rauchensteiner email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 image019 image019
 image003 image003
 image004 image004
 image005 image005
 image006 image006
 image007 image007
 image008 image008
 image009 image009
 image010 image010
 image011 image011
 image012 image012
 image013 image013
 image014 image014
 image015 image015
 image017 image017
 image019 image019
 image020 image020
 image021 image021
 image022 image022
 image018 image018


Finał Powiatowej Ligi Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej

Kolejny, już XIX Finał o Mistrzostwo Powiatu w piłkę siatkową chłopców szkół ponadgimnazjalnych za nami. 12 kwietnia w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mrozach spotkały się cztery najlepsze szkolne reprezentacje w piłkę siatkową. Po 10 kolejkach zmagań do finału awansowały: LO Mrozy, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 „Mechanik”, Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej oraz Zespół Szkól Ekonomicznych „Ekonom”. W pierwszym półfinale zagrali ze sobą – gospodarze – LO Mrozy oraz „Ekonom”. Spotkanie od pierwszych akcji było zacięte i wyrównane. Żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na więcej niż 2 punkty przewagi, by móc spokojnie zmierzać po zwycięstwo. Ostatecznie więcej zimnej krwi i determinacji okazali mińszczanie wygrywając na przewagi. Niestety była to jedyna tak zacięta partia. Licealiści z Mrozów bardzo szybko wzięli odwet za porażkę z pierwszego seta i w kolejnych trzech odsłonach triumfowali, wygrywając zdecydowanie w każdej z partii.
Druga para półfinalistów to „Mechanik” i „Piękna”. Mecz od początku był bardzo nerwowy z dużą ilością błędów własnych. Jednak z każdą kolejną akcją to siatkarze z Mechanika zyskiwali przewagę a ich gra wyglądała lepiej. Dwie następne partie do dominacja w polu zagrywki mechaników a sety wygrane do 7 i 5 nie pozostawiły wątpliwości kto w tym dniu powinien znaleźć się w wielkim finale. Przegranym półfinałów pozostał finał pocieszenia, czyli mecz o 3 miejsce. W nim więcej sił i chęci na podium wykazał „ekonom” i po trzysetowym meczu mogli cieszyć się ze zdobycia brązowych medali.
Nadszedł czas na wielki finał. Dokładnie taka sama para jak przed rokiem. Wiadomo było, że nikt tu nie odpuści i będzie walka na całego. Pierwsza odsłona to dobra gra miejscowych i zasłużone prowadzenie 17:11. Mińszczanie jednak nie załamali rąk i niebawem na tablicy pojawił się wynik 17:17. Niestety duża ilość błędów własnych i dobra gra blokiem zawodników z Mrozów dała im zwycięstwo. Mocno podrażniony zespół z Mińska szybko wziął się do odrabiania strat i po bardzo dobrej grze pewnie wygrali 2 seta do 11. Emocje wróciły w 3 secie gdzie walka toczyła się punkt za punkt a lepsi okazali zawodnicy pod opieką Ryszarda Wolskiego. Czwarty set to pewne zwycięstwo Mechanika i wszystko stało się jasne. Rewanż za poprzedni sezon stał się faktem.
W skład mistrzowskiego zespołu wchodzą: Adrian Gąsior (k), Mateusz Foryś, Hubert Wilczak, Tomasz Uściński, Tomasz Kałuski, Paweł Ławecki, Przemysław Szuba (L), oraz Adrian Perzanowski, Jakub Bińskiewicz, Patryk Pyska, trener Ryszard Wolski.
Należy dodać, że zespół z Mechanika dwa dni wcześniej jako jedyny przedstawiciel naszego powiatu uczestniczył w finale regionu siedleckiego, zajmując czwarte miejsce.
Uczestnicy odebrali z rąk dyrektora ZSZ nr 2 Tomasza Płochockiego pamiątkowe puchary i medale ufundowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, a najlepsi zawodnicy z każdego zespołu statuetki. A otrzymali je:
Paweł Ławecki – „Mechanik”
Jakub Żurawski – LO Mrozy
Daniel Krzewiński – „Ekonom”
Piotr Chrościcki – LO „Piękna.”    
 image001 image001
 image002 image002
 image003 image003
 image004 image004
 image005 image005
 image006 image006
 image007 image007

Nowa gazetka szkolna


NOWA GAZETKA SZKOLNA

Powstaje projekt nowej gazetki szkolnej. Celem jej jest prezentacja codziennego życia szkolnego, propagowanie uroczystości i ważnych wydarzeń szkolnych, pokazywanie zainteresowań uczniów i nauczycieli, wydarzeń sportowych i wielu innych. Chcemy aby gazetka w całości redagowana była przez uczniów bo do Nich głównie jest kierowana. Bardzo prosimy osoby chętne do współpracy - uczniów ale i nauczycieli - o kontakt ze mną. Testowy nr1, zredagowany przez uczniów klasy 2 Tc, w formie elektronicznej dostępny jest na naszej stronie internetowej:

 numer 1


ZAPRASZAMY !!!!

Maciej Mazanka

Obchody rocznicowe katastrofy w Smoleńsku i zbrodni katyńskiej

 image012 image012
 image011 image011
 image010 image010
 image009 image009
 image008 image008
 image007 image007
 image005 image005
 image004 image004
 image002 image002
 image001 image001
 image003 image003
 image006 image006

Zaproszenie na Grę miejską

21

Nasze osiągnięcia:

1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg

CNiNT

Erasmus+


Kalendarz

◄◄
►►
styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg