^Powrót na górę
No upcoming event for this category
Budynek szkoły

Get Adobe Flash player

bazabanner maly zasluzeni
banner maly przedsiebiorcywybierzbanner maly youtubefacebook
                prostokat rekrutacja               

Koła techniczne

Premiera gokarta

W listopadzie 2019 roku podczas dnia otwartego dla absolwentów "Mechanika"
po raz pierwszy przedstawiono gokarta budowanego przez uczniów naszej szkoły. 

(jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij w tytuł artykułu)

wystawa gokarta
 

W naszej szkole swoją działalność prowadzą dwa koła techniczne:
 • Koło Techniki Samochodowej założone przez nauczyciela przedmiotów zawodowych mgr inż. Stanisława Szlagora, w celu wyjścia naprzeciw miłośnikom i pasjonatom techniki samochodowej. Zadaniem koła jest poszerzanie wiedzy samochodowej wykraczającej ponad program nauki w szkole oraz wzbudzenie zainteresowań u osób, które poszukują swojej ścieżki zawodowej i nie tylko. Członkowie koła biorą udział w Olimpiadzie Techniki Samochodowej organizowanej przez wydział SiMR Politechniki Warszawskiej. 

 • Koło Motoryzacyjne, którego celem jest rozwijanie zainteresowania motoryzacją, doskonalenie uzdolnień konstruktorskich oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności dotyczących budowy, diagnostyki, obsługi i naprawy pojazdów samochodowych i ich zespołów. W pracach koła, pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych mgr inż. Jacka Kosieradzkiego, uczestniczą uczniowie klas drugich kształcących się w zawodach technik pojazdów samochodowych, technik mechanik i mechatronik.
  Oprócz zajęć czysto teoretycznych uczniowie mają możliwość realizacji projektu konstrukcyjnego pt. „Mój pojazd” polegającego na zbudowaniu gokarta. Zadanie skierowane jest do ambitnej i zdolnej młodzieży. 

  Obecnie pojazd powstaje w nowym pomieszczeniu zlokalizowanym na terenie CKZiU. Na zdjęciu poniżej grupa uczniów zaangażowanych w projekt. 

     Podczas tworzenia teoretycznej koncepcji szkieletu pojazdu wykorzystano techniki komputerowe i system CAD. 
   
     Pojazd powstaje na bazie zespołów quada, dlatego niezbędne jest pełna analiza możliwości ich adaptacji w innej konstrukcji. 
   
     Opracowany w programie Solid Edge model trójwymiarowy ramy pojazdu zaczyna nabierać realnych kształtów. Okazuje się, że gięcie rur stalowych nie jest banalnie prostą operacją - wymaga wiedzy i doświadczenia w obsłudze giętarki. 
   


Nasze osiągnięcia:

1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg

CNiNT

Erasmus+


Kalendarz

◄◄
►►
wrzesień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg