^Powrót na górę
No upcoming event for this category
Budynek szkoły

Get Adobe Flash player

bazabanner maly zasluzeni
banner maly przedsiebiorcywybierzbanner maly youtubefacebook
                              

Współpraca z Czechami

   Kiedy pojawiła się szansa nawiązania współpracy z czeską szkołą „Stredni skola automabilni, mechanizace a podnikani” w Krnov,  dyrekcja i nauczyciele ZSZ  nr 2 natychmiast podjęli działania zmierzające do podpisania umowy i jej jak najszybszej realizacji.  Odbyły się rozmowy na szczeblu dyrektorów szkół , ale uznaliśmy, że najlepszym ambasadorem naszej szkoły jest jej kadra, toteż w październiku 2007 roku, zorganizowaliśmy wyjazd do Krnov,  by poznać kadrę tamtejszej szkoły, wymienić doświadczenia i poznać wzajemne oczekiwania. Poza tym nauczyciele mieli okazję zwiedzić urokliwe czeskie miasteczko  i poznać życie tamtejszych mieszkańców. Podejmowane działania przyniosły pozytywny efekt  i w 2007 roku została podpisana umowa o współpracy, w ramach której następuje wymiana młodzieży odbywającej praktyki zawodowe. 

   Najlepsi uczniowie klas trzecich Technikum Zawodowego kierunku technik-mechanik odbywali,  wraz  ze swymi czeskimi kolegami, zajęcia praktyczne w krnovieńskich  Warsztatach Szkolnych, kierowanych przez p. inż. Jaromira Pavlicka.  O tym, jak wielką uwagę przywiązuje strona czeska do współpracy z nami, niech  świadczy fakt, że uczniowie przyjmowani byli nie tylko przez dyrektora zaprzyjaźnionej szkoły p. Zdenka  Welnę, ale także przez  burmistrza miasta Krnov Panią Renatę Ramazanową. 

Strona czeska dołożyła wszelkich starań, by urozmaicić pobyt naszych uczniów i oprócz możliwości doskonalenia zawodowego dać  im okazję do wspólnej zabawy, nawiązania przyjaźni,  poznania czeskiej kultury i tradycji.  Popołudnia przeznaczano zatem na wycieczki pozwalająca poznać uroki miasteczka i jego okolic, organizowano zajęcia sportowe oraz spotkania towarzyskie. Nauczyciel p. Bogdan Chrupek nie przepuścił żadnej okazji  do wzbogacania wiedzy swoich podopiecznych, toteż w drodze powrotnej,  odwiedzili oni Serwis Samochodów Ciężarowych TQM Iveco w Opawie, a także zwiedzili uroczą i bardzo czystą Starówkę tego śląskiego miasta. Uczniowie byli zachwyceni pobytem w Czechach i z niecierpliwością  czekali na rewizytę swoich nowych kolegów, a  dyrekcja i nauczyciele przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy opracowali szczegółowy program wizyty, aby zgodnie z zawartą umową partnerską uczniowie mogli odbyć praktyki zawodowe, a pond to ciekawie i pożytecznie spędzić czas.

Młodzi Czesi odbywali zajęcia w warsztatach samochodowych CKP, oglądali pracownie  zawodowe w ZSZ nr 2 i przyznać należy, że największe wrażenie wywarły n nich komputery i  urządzenia elektroniczne zaprojektowane i wykonane przez uczniów Zespołu. Aby wzbogacić wiedzę Czechów na temat rynku samochodowego w Polsce oraz możliwości kształcenia technicznego, zorganizowano  wyjazd do  serwisów Renault Truck w Stojadłach i Toyoty w Warszawie-Radość. Czesi obejrzeli również gmach i aulę Politechniki Warszawskiej- największej uczelni technicznej w kraju, zapoznali się z systemem naboru na studia i wydziałami uczelni. Staraliśmy się również  dać okazję naszym gościom poznania naszej historii i kultury. Czesi zwiedzili najciekawsze zakątki naszego miasta, zwiedzili Warszawę i Czersk. Ogromnie cieszyli się ze spotkania ze Starostą Mińskim p. Janem Antonim Tarczyńskim, z którym chętnie podzielili się wrażeniami z pobytu w Polsce. Wspólna kolacja stała się okazją do zacieśniania więzi i wymiany doświadczeń, co z pewnością zaowocuje podczas przygotowań kolejnej wymiany młodzieży.

Dołożymy wszelkich starań , by  nawiązana współpraca  nadal się rozwijała , zarówno na płaszczyźnie zawodowej, sportowej  jak i  koleżeńskiej.

 

 • W dniach 22.03-27.03.2009 grupa czterech uczniów ZSZ Nr.2 im. Powstańców   W-wy wraz z opiekunem p. Bogdanem Chrupkiem przebywała na praktykach zawodowych w Krnov. Praktyki były realizacją zadań wynikających z umowy partnerskiej. Najlepsi uczniowie z klas trzecich Technikum Zawodowego w zawodzie technik mechanik odbywali, wraz ze swymi czeskimi kolegami zajęcia praktyczne w tamtejszych Warsztatach Szkolnych kierowanych przez p. inż Jaromira Pavlicka. Podczas pobytu nasi uczniowie zostali przyjęci na spotkaniu przez panią burmistrz miasta Krnov Renatą Ramazanovą, poznali szkołę w której odbyłają się zajęcia teoretyczne, oraz jej specyficzny miły klimat. W trakcie kolejnych dni nasi uczniowie odwiedzili Serwis Samochodów Ciężarowych IVECO w Opawie zwiedzili Krnov i Opawe, a wieczorami czynnie odpoczywali korzystając z sali gimnastycznej, toru do bowlingu, dyskoteki czy Aquaparku. Na zakończenie pobytu uczniowie otrzymali Certyfikaty ukończenia praktyk, które osobiście wręczył im p. Zdenek Welna dyrektor zaprzyjaźnionej szkoły.   


 •   W dniach  19-24.04.2009 w ramach rewizyty naszą szkołę odwiedziła grupa uczniów z czeskiego  Krnov wraz z opiekunem inż. Jaromirem Pavlickiem - kierownikiem tamtejszych Warsztatów Szkolnych bratniej szkoły "Stredni Skola Automabilni Mechanizace a Podnikami". W czasie pobytu uczniowie odbywali praktyki zawodowe w Centrum Kształcenia Praktycznego kierowanym przez dyr. Wiesława Rogalę, obejrzeli pracownie CKP, m.in stolarnię, warsztaty budowlane i gastronomiczne. Dla naszych gości została zorganizowana wycieczka po naszym mieście w ramach której czeska grupa miała okazję obejrzeć Pałac Dernałowiczów, pomnik ku czci żołnierzy I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego "Warszawa" i zwiedzili Muzeum Ziemi Mińskiej. W kolejnym dniu goście zostali przyjęci na spotkaniu z p. starosta Antoniego Jana Tarczyńskiego, a następnie udali się na wycieczkę do zamku w Czersku

          

 • W ramach pobytu uczniowie czescy mili okazję odwiedzić serwis Renault w Stojadłach, jak również serwis Toyoty w Radości tam młodzież zdobyła wiele cennych informacji z dziedziny motoryzacji, obejżeli nowoczesne stanowiska diagnostyczne a także mieli możliwość porozmawić z pracownikami obydwu serwisów.

          

 • Dla uatrakcyjnienia pobytu czeska młodzież odwiedziła naszą stolicę i jej najciekawsze miejsca m.in pałac kultury i nauki, starówke a także najwiekszą uczelnie techniczną w kraju Politechnikę Warszawaską, z którą nasza szkoła prowadzi współprace. Wizyta czeskiej młodzieży zakończyła się uroczystą kolacją, w czasie której dokonano podsumowania pobytu czeskiej młodzieży.

        


HISTORIA

 • 10.VI.2005 r. - miało miejsce podpisanie umowy o współpracy pomiędzy dyrekcją ZSZ Nr.2 w Mińsku Mazowieckim p. Zdzisławem Mazanką, a dyrekcją Szkoły Zawodowej w Krnov (Czechy) p. Zdenkiem Welną (Stredni Odborna Skola A Stredni Odborne Ucliste)

 • 15.X-20.X.2006 r. - wizyta grupy uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Bogdana Chrupka na praktykach zawodowych w Szkole Zawodowej w Krnov. Młodzież w godzinach przedpołudniowych odbywała zajęcia praktyczne pogłębiając swą wiedzę i umiejętności w zawodzie technik-mechanik, zaś po południu zwiedzała okolice, podziwiając uroki malowniczej krainy. Grupa naszych uczniów została również przyjęta na specjalnym spotkaniu, przez starostę miasta Krnov p. Josefa Herziga. W dniu 19.10.2006r. nasi uczniowie i  wraz z kolegami z czeskiej szkoły pod kierunkiem dyrektora p. Zdenka Welny odbyła wycieczkę do pobliskiej Opawy, zwiedzając: Muzeum Śląskie, Teatr, Ratusz i miała okazję docenić piękno architektury tamtejszej Starówki.

 • 18.03-23.03.2007 r. - przyjazd grupy uczniów Czeskiej Szkoły Zawodowej wraz z opiekunem Jaromirem Pawlickiem w ramach wymiany praktyk zawodowych. Zajęcia praktyczne odbywały się w Centrum Kształcenia Praktycznego w godzinach przedpołudniowych goście pogłębiali swą wiedzę w zakresie obsługi i naprawy pojazdów samochodowych. Uczestniczyli również w zajęciach teoretycznych na terenie naszej szkoły, wykonywali ćwiczenia w pracowni technicznej i pracowni samochodowej, przy okazji poznając naszą placówkę oświatową. Nasi goście z Czech oprócz zajęć szkoleniowych poznali również wiele atrakcji turystycznych naszego regionu. Odbyli wycieczkę do Muzeum - Zbrojowni w Liwie oraz zwiedzili serwis Volkswagena i poznali najciekawsze miejsca W-wy. Grupa czeskich uczniów wraz z dyrekcją naszego Zespołu Szkół została przyjęta przez władze miasta na specjalnym spotkaniu. Mamy nadzieję, iż zawiązana współpraca zaprzyjaźnionych szkół przyniesie w następnych latach dalszy rozwój wymiany młodzieży na płaszczyźnie zawodowej, kulturalnej i sportowej. 

Nasze osiągnięcia:

1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg

CNiNT

Erasmus+


Kalendarz

◄◄
►►
lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg