^Powrót na górę
No upcoming event for this category
Budynek szkoły

Get Adobe Flash player

bazabanner maly zasluzeni
banner maly przedsiebiorcywybierzbanner maly youtubefacebook
                              

Strona Główna

"2014! Młodzi dla Wolności" trzecia odsłona.

21 marca – w pierwszy dzień wiosny zwany „dniem wagarowicza’ młodzież Mechanika nie dotrzymała tradycji i stawiła się do szkoły licząc na świetną zabawę.W tym dniu przeprowadzony został trzeci etap projektu edukacyjnego w ramach konkursu "2014! Młodzi dla Wolności" z inicjatywy Kancelarii Prezydenta RP i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jednocześnie projekt realizowany w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim został wybrany do programu 15 imprez jubileuszowych Powiatu Mińskiego, które będą odbywały się od 1 marca do 14 czerwca 2014 r.  

Panorama - Kopia
  

2{/webgallery}                                                                                  
Najbardziej obawialiśmy się pogody ale najwyraźniej i jej spodobała się nasza inicjatywa i było pięknie. Młodzież już od samego ranka dopytywała się szczegółów, czekających jej niespodzianek. Impreza bowiem przewidywała konkurencję sportowo – historyczną do której należało zgłosić drużynę 4 osobowa. Zadaniem drużyny było pokonanie trasy, wokół budynku szkolnego w jak najkrótszym czasie. W wyznaczonych trzech punktach kontrolnych, drużyna musiała odpowiedzieć na pytania odnoszące się do wydarzeń z okresu najnowszej historii Polski. W przypadku błędnej odpowiedzi, drużyna musiała wrócić do najbliższego punktu kontrolnego i po odnotowaniu zgłoszenia kontynuowała bieg dalej. Dodatkowo punktować mieliśmy przebranie typu „robotniczego”: kamasze, gumofilce, beret, czapka uszatka, kask, drelichy robocze oraz  transparent wykonany przez klasę z hasłami nawiązującymi do wydarzeń historycznych jakimi były strajki robotnicze -nie zabrakło również transparentów z hasłami dość dziwnymi. 

7
8
11
14{/webgallery}
Równocześnie  zaplanowaliśmy bieg na odcinku 2500 metrów terenami leśnymi symbolizujący ostatnie 25 lat. Jeśli chodzi o bieg niczego nie należało się obawiać jedynie kondycji rywali. Natomiast w konkurencji sportowo - historycznej, którą nazwaliśmy „Skok przez płot” przeszkodą rzeczywiście było pokonanie ogrodzenia naszej szkoły przez całą drużynę. Ale to nie koniec niespodzianki, gdyż już od samego rana wszystkich interesowały taczki przyozdobione hasłem „2014! Młodzi dla Wolności”. Owe taczki były elementem podróży po czasie historycznym, ale zanim to można było uczynić uczniowie przebrani w mundury milicji sprawdzali trzeźwość operatorów taczki.  

4                       
Jak się okazało, to nie pokonanie ogrodzenia – ale nadmuchanie balonika by pękł sprawiało najwięcej trudności uczestnikom konkurencji. Na pierwszym punkcie kontrolnym uczniowie mieli do ułożenia puzzle z wizerunkiem Wałęsy. Drugi punkt wymagał znajomości postaci okresu przemian (do zdęcia należało dopasować kartkę z imieniem i nazwiskiem). Natomiast trzeci punkt kontrolny wymagał znajomości chronologii wydarzeń historycznych. Liczył się również czas.           
Wszystkie te zmagania śledzili przybyli goście: Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński, Wicestarosta Miński Krzysztof Płochocki, Burmistrz miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski, Dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej Leszek Celej, Kierownik Biblioteki Pedagogicznej Anna Popławska,  Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Edyta Ludwiniak, Wicedyrektor CKUiZ w Mińsku Mazowieckim Kazimierz Skibowski, Wicedyrektor Szkoły Agrotechnicznej w Mińsku Mazowieckim Anna Niewińska, Przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Kuśmierz, Wiceprzewodniczący Rady Rodziców Stanisław Smater.   

9                                        
Nim rozpoczęliśmy konkurencje w świat historii wprowadził nas Dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej Leszek Celej, który nawiązał do naszych rekwizytów-symboli, taczek i „Skoku przez płot”. Z zaproszeń skorzystała również młodzież Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej  w Mińsku Mazowieckim, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim.                     To nie wszystkie niespodzianki jakie przygotowaliśmy dla naszych uczestników. Nagrody również okazały się wielką niespodzianką. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe podziękowania, słodycze oraz w zależności od zajętego miejsca papier toaletowy, mydło szare czy butelkę octu. Nie zabrakło równie symbolicznych talonów na asortymenty spożywcze – karteki. Talony do zrealizowania w naszej szkolnej kawiarence „Azyl” otrzymała młodzież trzech najlepszych drużyn w konkurencji sportowo – historycznej. Zwycięzcy, to młodzież z klasy 3 Ts, 4 Tp, i 4Tee.

105                          
Największe brawa jednak zdobył Dyrektor Zespołu Tomasz Pochocki i Wiceprzewodniczący Rady Rodziców Stanisław Smater, którzy  mimo iż nie odważyli się przeskoczyć przez płot, to pokonali dystans z taczką w rewelacyjnym czasie miażdżąc konkurencję.                                               
W biegu na dystansie 2500m w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Czyżkowska, drugie Paulina Zatorska, trzecie Monika Kosut. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Krystian Gręziak, drugie Serafin Maciej, trzecie Marcin Jerzak. Wszystko przebiegało sprawnie i bez zakłóceń. Wyznaczone klasy 4 Ts i 3 Ts do realizacji działań sprawiły się świetnie, choć nie byli jedynymi uczestnikami odpowiadającymi za organizację tego dnia. Należy wspomnieć również o uczniach klasy 1 Tim, 1 Tp. Na szczególne podziękowanie zasługują koordynatorzy zadań: Agata Osica, Bartek Zawadka, Katarzyna Dmowska, Anna Floriańczyk. Prowadzącym i pomysłodawcą  projektu edukacyjnego w ramach konkursu „2014! Młodzi dla Wolności” jest Janusz Zduńczyk.  

13          
6                                
Wielkie podziękowania należą się również Radzie Rodziców, która była głównym sponsorem finansowym tego przedsięwzięcia. Pozostali sponsorzy to Starostwo Mińskie oraz Muzeum Ziemi Mińskiej. Na wszystkich uczestników trzeciego etapu projektu po zakończeniu zabawy czekał grill gdyż do tej pory zrealizowaliśmy dwa zadnia: Stan wojenny w dniu 13 grudnia 2013 r.  i  Okrągły Stół 6/7 lutego 2014 r.  Do dalszej realizacji pozostały  „Obrady Okrągłego Stołu - Debata ze świadkami czasu przeobrażeń” zaplanowana jest na 8 kwietnia 2014 r. i „Wybory” - wystawa połączona z podsumowaniem projektu 4 czerwca 2014 r.

12
Na pełną relację zapraszam do zakładki "Młodzi dla Wolności". Pełna relacja w najbliższym czasie.

Nasze osiągnięcia:

1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg

CNiNT

Erasmus+


Kalendarz

◄◄
►►
listopad 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg