^Powrót na górę
No upcoming event for this category
Budynek szkoły

Get Adobe Flash player

bazabanner maly zasluzeni
banner maly przedsiebiorcywybierzbanner maly youtubefacebook
                prostokat rekrutacja               

Porozumienie w ramach kształcenia informatyczno – technicznego pomiędzy Gimnazjum Miejskim nr 3 im. Janusza Kusocińskiego przy Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Mińsku Mazowieckim a Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim.

1a
25 marca 2014 r. to data nie całkiem przypadkowa. Tego właśnie  dnia grupa uczniów Gimnazjum Miejskiego nr 3 przy Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Mińsku Mazowieckim,  odwiedziła mury Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim. Otóż w ramach kształcenia informatyczno - technicznego, szkoły zadeklarowały współpracę w zakresie propagowania i rozwijania wśród uczniów zainteresowań naukami ścisłymi i technicznymi, podnoszenie poziomu nauczania związanych z tym przedmiotów oraz przygotowanie uczniów do podejmowania nauki na kierunkach technicznych. To wydarzenie jest kolejnym zapisanym w kartach historii oświaty Powiatu Mińskiego i Miasta Mińsk Mazowiecki, ale pierwszym tego typu. Dyrektor ZSM nr 2 Mirosław Samociuk i Dyrektor ZSZ Nr 2 Tomasz Płochocki – inicjatorzy przedsięwzięcia, w obecności zaproszonych gości  Starosty Mińskiego Pana Antoniego Jana Tarczyńskiego i Burmistrza Mińska Mazowieckiego Pana Marcina Jakubowskiego oraz nauczycieli i uczniów obu szkół, uroczyście podpisali porozumienie o współpracy. Obejmować ona będzie w szczególności korzystanie z laboratoriów i pracowni dydaktycznych, organizowanie ćwiczeń i pokazów lekcyjnych, opracowywanie materiałów dydaktycznych, organizowanie kół zainteresowań dla uczniów, przygotowania i realizowania innowacji i eksperymentów pedagogicznych, organizowanie wspólnych przedsięwzięć dla społeczności szkolnych i lokalnych, organizowanie konkursów dla uczniów, opiekę dydaktyczną w zakresie realizacji programów. Po uroczystym podpisaniu porozumienia nastąpiły przemówienia. Z każdej wypowiedzi dało się wyłonić jedno wspólne stwierdzenie, że to pierwsza taka inicjatywa na terenie naszego Powiatu, która powinna przynieść pozytywne  efekty w dziedzinie edukacji młodego pokolenia mińszczan. Tym bardziej jest to ważne dla obu szkół. Porozumienie to bowiem rozpoczyna nową wartość kształcenia na terenie  Miasta i Powiatu Mińskiego, stając się drogowskazem dla wszystkich zainteresowanych naukami ścisłymi i technicznymi od gimnazjum poprzez szkołę ponadgimnazjalną kończąc na studiach technicznych i pracy zawodowej.
 IMG 1449 IMG 1449
 IMG 1472 IMG 1472
 IMG 1486 IMG 1486
 IMG 1498 IMG 1498
  MG 1512 MG 1512
 IMG 1457 IMG 1457


To kolejny krok postawiony w rozwoju kształcenia zawodowego. ZSZ nr 2 bowiem już współpracuje ściśle z Politechniką Warszawską oraz WSNS im. Ks. J. Majki, z którą to wspólnie otworzyła nowy wydział studiów inżynierskich na kierunku mechatronika. Po dokonaniu niezbędnych formalności tego spotkania, zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia prezentacji multimedialnej „Mechanika”. Dowiedzieliśmy się jakie atuty posiada szkoła i jaką ofertę chce nam zaproponować. Już wiemy, że jest to placówka nowoczesnych możliwości technologicznych. Gimnazjalistów szczególnie zainteresował pokaz robotów wykonanych przez uczniów i nauczycieli tamtejszej szkoły. Nasi uczniowie, też próbują wykorzystywać swoje umiejętności uczęszczając na kółko robotyczne. Na zajęciach konstruują roboty z najnowszych wersji klocków LEGO Mindstorms EV3 oraz LEGO Mindstorms NXT 2.0. Następnie zaproszono nas do zwiedzenia pracowni techniczno - informatycznych.  Oglądaliśmy je z zaciekawieniem i lekką zazdrością. Niektórzy już zaczęli snuć plany na przyszłość.
arch ZSZ Nr 2, ZSM  nr2 Sylwia Giedzińska

Nasze osiągnięcia:

1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg

CNiNT

Erasmus+


Kalendarz

◄◄
►►
grudzień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg