^Powrót na górę
No upcoming event for this category
Budynek szkoły

Get Adobe Flash player

bazabanner maly zasluzeni
banner maly przedsiebiorcywybierzbanner maly youtubefacebook
                prostokat rekrutacja               

Współpraca


Współpraca Wojskowej Akademii Technicznej, Powiatu Mińskiego i Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim.


Uroczyste podpisanie listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Wojskową Akademią Techniczną, Powiatem Mińskim, a Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim nastąpiło w dniu 28.04.2015r. w siedzibie Woskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Wojskową Akademię Techniczną reprezentował Jego Magnificencja Rektor gen. bryg. prof. dr. hab. inż. Zygmunt Mierczyk, Powiat Miński w imieniu Zarządu, reprezentowali Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński oraz Wicestarosta Miński Krzysztof Płochocki, Zespół Szkół zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim reprezentował dyrektor Tomasz Płochocki. Delegacji z Mińska Mazowieckiego towarzyszyła naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Emilia Piotrkowicz. Delegacja z Mińska miała okazję zapoznać się z dorobkiem naukowo-badawczym i dydaktycznym WAT, przedstawionym przez mgr. inż. Wiesława Szczygielskiego. W trakcie spotkania z rektorem WAT gen. bryg. prof. Zygmuntem Mierczykiem, prorektorem ds. studenckich dr. inż. Stanisławem Konatowskim i zastępcą dziekana ds. wojskowych Wydziału Mechanicznego płk. dr. inż. Adamem Bartnickim, poruszono wiele problemów dotyczących edukacji, a dyrektor Zespołu Szkół zaprezentował osiągnięcia i profil placówki, którą kieruje. Padło wiele pytań na temat warunków i możliwości studiowania w Wojskowej Akademii Technicznej. Podziękowanie za zorganizowanie spotkania przekazał starosta A.J. Tarczyński podkreślając, że zawarte dzisiaj porozumienie jest bardzo dobrym początkiem owocnej dla stron współpracy.

Na mocy zawartego porozumienia patronat naukowy obejmie m.in.: prowadzenie zajęć przez nauczycieli akademickich oraz udzielanie konsultacji i pomocy w opracowywaniu zajęć w szkole; współudział w organizowaniu konkursów i imprez o charakterze naukowym i poznawczym dla uczniów i studentów; współorganizowanie imprez sportowo-rekreacyjnych i turystycznych oraz spotkań kulturalno-historycznych; zapraszanie uczniów klas maturalnych do udziału w studenckich kołach naukowych; utworzenie na stronie internetowej Akademii połączeń ze stroną internetową szkoły; dostarczanie prasy wydawanej przez Akademię oraz publikacji o charakterze naukowym. Ze strony Zespołu Szkół Zawodowych jest to natomiast zobowiązanie do tworzenia warunków organizacyjnych i wspierania działań zmierzających do realizacji i rozwoju współpracy z WAT przez m.in.: propagowanie wśród uczniów oferty studiów w WAT; współudział w organizowaniu konkursów i imprez o charakterze naukowym i poznawczym dla uczniów i studentów; zapraszanie studentów kierunków cywilnych i wojskowych do udziału w spotkaniach naukowych, kulturalnych i imprezach patriotycznych organizowanych na ich terenie; umieszczanie w dokumentach szkolnych i materiałach promocyjnych informacji o współpracy z WAT; utworzenie na stronach internetowych informacji o WAT oraz połączeń ze stroną internetową uczelni; wytypowanie koordynatora ds. współpracy; umieszczenie w materiałach promocyjnych informacji dotyczących w szczególności aspektów współpracy wynikających z niniejszego porozumienia, a także innych informacji o projektach, ofertach i działaniach itp. realizowanych przez WAT.

Wizyta była doskonałą okazją do bliższego zapoznania się z bazą szkoleniową Akademii. Delegacja z Mińska zwiedziła laboratorium Zobrazowania Wieloformatowego oraz Symulacji Rozszerzonej Wydziału Cybernetyki oraz Katedrę Budowy Maszyn Wydziału Mechanicznego.
Nasze osiągnięcia:

1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg

CNiNT

Erasmus+


Kalendarz

◄◄
►►
październik 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg