^Powrót na górę
No upcoming event for this category
Budynek szkoły

Get Adobe Flash player

bazabanner maly zasluzeni
banner maly przedsiebiorcywybierzbanner maly youtubefacebook
                prostokat rekrutacja               

Artykuły

Erasmus+

Europejski Program Rozwoju Zesołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim na lata 2018-2023

Europejski Plan Rozwoju strona 1
Europejski Plan Rozwoju strona 2

Europejski Plan Rozwoju strona 3
Europejski Plan Rozwoju strona 4

Europejski Plan Rozwoju strona 5
Europejski Plan Rozwoju strona 6

Europejski Plan Rozwoju strona 7
Europejski Plan Rozwoju strona 8

Europejski Plan Rozwoju strona 9
Europejski Plan Rozwoju strona 10

Podsumowanie projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+ w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy

Projekt „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowany jest ze środków PO WER . Po zakwalifikowaniu się wniosku w programie Erasmus+ Kształcenie i szkolenie zawodowe Akcja 1 Mobilność edukacyjna młodzież i kadra nauczycieli  Zespołu Szkół Zawodowych nr2 im. Powstańców Warszawy wzięła udział w projekcie pt. „Integracja Zawodowa w Europie kluczem do sukcesu”.
Wniosek obejmował 48 uczniów Technikum w zawodach Informatyk, cyfrowe procesy graficzne, elektryk, elektronik, mechatronik oraz 6 nauczycieli. Wniosek otrzymał dofinansowanie w wysokości 106.002 EURO. Czas trwania projektu, to okres od 01.11.2016 do 31.10.2017. Partnerem naszym była organizacja Mobility Friends w Barcelos, Portugalia. Projekt podzielony jest na trzy etapy:
1.    Okres przed mobilnością.
2.    Okres mobilności.
3.    Działania ewaluacyjne i upowszechnianie po zakończeniu wyjazdu.
Okres przed mobilnością uczestników projektu zawiera przygotowanie językowe i kulturowo –pedagogiczne. Grupa uczniów i nauczycieli z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyła w kursie języka portugalskiego oraz w warsztatach kulturowo – pedagogicznych
Mobilność uczestników projektu odbyła się w dniach 19.03.2017 – 08.04.2017r. Miejscem docelowym była miejscowość Barcelos w Portugalii.
Po zakończeniu wyjazdu nadszedł czas ewaluacji i upowszechniania. Jedną z form było zaprezentowanie wyników praktyk uczniowskich i Job Shadowing nauczycieli.
17 maja b.r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim odbyło się pierwsze podsumowanie udziału szkoły w projekcie „INTERGRACJA ZAWODOWA W EUROPIE KLUCZEM DO SUKCESU”. Projekt wpisany jest w wizję rozwoju placówki. Spotkanie podsumowujące rozpoczęła koordynator projektu Pani Joanna Wójtowicz, która poprosiła Dyrektora ZSZ nr 2 Pana Tomasza Płochockiego o przywitanie zaproszonych gości, wśród których byli Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński, Wicestarosta Krzysztof Płochocki, Naczelnik Wydziału Oświaty Pani Emilia Piotrkowicz, Radni Powiatu Zdzisław Tarczyński i Leonard Zdanowicz, Prezes ZNP Pan Stanisław Mejszutowicz, rodzice uczestników projektu, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły, prasa i telewizja lokalna. Po tym wstępie, pani koordynator opowiedziała ogólne założenia realizowanego przedsięwzięcia.  Podkreśliła fakt, że wniosek mimo dużej konkurencji został zakwalifikowany do realizacji, m.in. dzięki dogłębnemu rozeznaniu możliwości rozwoju szkolnictwa zawodowego na terenie naszego powiatu oraz  celnemu trafieniu w oczekiwania uczniów i rodziców.
W dalszej kolejności uczniowie zaprezentowali przebieg własnych praktyk w Portugalii. Podkreślali, że było to podróż ich życia. Wielu z nich po raz pierwszy leciała samolotem, dokonywała odprawy biletowej. W przydzielonych zakładach pracy zamieniali wiedzę na praktykę. Nabywali nowych umiejętności zawodowych, ale także językowych. Okazało się że język angielski nie jest tak bardzo popularny w Portugalii i muszą używać języka portugalskiego, którego podstawy poznali na kursach przygotowawczych do wyjazdu. Mieszkanie przez 3 tygodnie w kampusie z rówieśnikami z innych krajów było także okazją do nawiązania nowych znajomości, poznania innych kultur. Czas po pracy spędzali aktywnie na basenie lub boisku, a w weekendy na wycieczkach m.in. do Porto, Bragi, Ponte de Lima, nad ocean, czy w Barecelos gdzie mieszkali. Wszyscy uczestnicy praktyk stwierdzili, że absolwenci naszej szkoły mogą spokojnie znaleźć swoje miejsce na europejskim rynku pracy, będąc tam cenionymi fachowcami.
Po wystąpieniu uczniów, relację z realizacji działania Job Shadowing mobilności kadry kształcenia zawodowego przedstawił Dyrektor Tomasz Płochocki. Grupa sześciu nauczycieli, w czasie kiedy młodzież pracowała w swoich firmach, zapoznała się z systemem kształcenia zawodowego w Portugalii. W tym celu nauczyciele odbyli spotkania w szkołach rozmawiając z dyrektorem, kierownikiem ds. doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz spotkali się z wiceprezydent Barcelos. Dyrektor omówił system kształcenia Portugalii, przedstawił status nauczycieli na tamtejszym rynku pracy, podkreślając różnice ale i wskazując podobieństwa.
Po tych relacjach, przystąpiono do wręczenia uczestnikom projektu certyfikatów oraz pamiątkowych zdjęć, a nauczycielom wręczono statuetki z podziękowaniem. Głos zabrał Pan Starosta, który stwierdził, ze Zarząd Powiatu zawsze wspiera cenne inicjatywy, a do takich niewątpliwie należy realizowany przez ZSZ nr 2 projekt.
Na podsumowaniu spotkania pani koordynator przedstawiła plany na przyszłość i zapowiedziała, ze został złożony wniosek na realizację kolejnego projektu. Wniosek już uzyskał pozytywną ocenę i jest bardzo duża szansa, że przejdzie do realizacji.
Projekt zakończy się 31.10.2017 roku. Korzyści wynikające z udziału w projekcie mogą okazać się długofalowe nie tylko dla uczestników ale i całej instytucji jaką jest szkoła. Zadania jakie postawiliśmy sobie w projekcie wpisują się w wizję nasze szkoły.
 image001 image001
 image003 image003
 image002 image002
 image005 image005
 image004 image004
 image006 image006
 image023 image023
 image022 image022
 image017 image017
 image020 image020
 image018 image018
 image016 image016
 image013 image013
 image012 image012
 image007 image007

Praktyki zawodowe w Portugalii - tydzien trzeci

Pogoda, zgodnie z zapowiedziami, wakacyjna. Ostatni tydzień pobytu mija nam, czyli opiekunom, pod znakiem wizyt w urzędach, gromadzenia materiałów z pobytu, przygotowań do zakończenia pobytu i do powrotu do Polski.
    Uczniowie mimo że coraz bardziej zżyci ze swoimi miejscami praktyk, chętnie wracają na kampus i aktywnie wypoczywają, ale coraz większe ilości pamiątek wskazują że myśli kierują się częściej ku najbliższym, którzy zostali w kraju.
    Po piątkowym oficjalnym pożegnaniu i zielonej nocy, nadszedł dzień wyjazdu.
    W sobotę późnym wieczorem ok. godziny 22.30 w komplecie stawiliśmy się przy ZSZ nr 2 w Mińsku Mazowieckim.
Portugalska opalenizna jak i niektóre portugalskie zwyczaje pewnie jeszcze długo będą nam towarzyszyć.
Teraz przed nami kilka dni pracy i Święta Wielkanocne.

Serdeczne Życzenia !!!!!

 Odpoczynek na kampusie Odpoczynek na kampusie
 Rekreacja po pracy Rekreacja po pracy
 Siatkowka plazowa na kampusie Siatkowka plazowa na kampusie
 Recital muzyki portugalskiej Fado Recital muzyki portugalskiej Fado
 Wieczor regionalny Wieczor regionalny
 Polskie akcenty podczas wieczoru portugalskiego Polskie akcenty podczas wieczoru portugalskiego
 Troche biurokracji Troche biurokracji
 Czekajac na oficjalne zakonczenie pobytu Czekajac na oficjalne zakonczenie pobytu
 Nasza grupa w przeddzien odjazdu Nasza grupa w przeddzien odjazdu
 Oficjalne podziekowania Oficjalne podziekowania
 Upominki i certyfikaty na pozegnanie Upominki i certyfikaty na pozegnanie
 Urodziny Szymona Wilczynskiego Urodziny Szymona Wilczynskiego
 Tort pozegnalny Tort pozegnalnyPraktyki zawodowe w Portugalii - tydzien drugi

Praktyki zawodowe uczniów i szkolenie kadry w ramach projektu Erasmus+ PO WER – tydzień drugi.

      Grupa  48 uczniów ZSZ nr 2 im. Powstańców Warszawy kontynuuje praktyki zawodowe w Portugalii.

      W zależności od specjalizacji pracują w firmach informatycznych, elektrycznych, elektronicznych, mechanicznych czy doskonalą swój warsztat grafika komputerowego. Grupy liczące od dwóch do pięciu osób rozwożone są do swoich zakładów pracy po śniadaniu między godziną 8 a 10 zabierając ze sobą tzw. lunchbox z posiłkiem. Wracają między godzinami 16 a 17. Po godzinie 18 rozpoczyna się kolacja. Pod koniec tygodnia przedstawimy szczegółową relację z ich pracy.

      Po pracy wypoczywają na kampusie, gdzie wszyscy jesteśmy zakwaterowani a do naszej dyspozycji jest sala – świetlica z bilardem i ping pongiem, basem rekreacyjny, boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki plażowej. W domkach mieszka od 2 do 11 osób a pokoje są  dwu, trzy lub czteroosobowe. Łazienki są w każdym pokoju a mieszkańcy domku mogą korzystać ze wspólnej kuchni wyposażonej  m.in. w kuchenkę mikrofalową, czajnik elektryczny o lodówkę. W promieniu 15 minut są dwa supermarkety: Lidl i E.Leclerc, a małe lokalne sklepiki są 5 min od kampusu. Do centrum Barcelos pieszo idzie się ok. 50 minut. Sześcioosobowa kadra, w ramach poznawanie najbliższej okolicy, wybrała się pieszo nad ocean leżący ok. 20 km. (3,5 godziny pieszo), podziwiając po drodze wiejskie krajobrazy.

      Skorzystaliśmy również z niepowtarzalnej okazji kibicowania Polskiej drużynie piłki nożnej do lat 19 w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy i zaopatrzeni w nieodłączne atrybuty kibica udaliśmy się całą grupą na pobliski stadion.
      Na miejscu dołączyliśmy do licznej i bardzo aktywnej grupy naszych kibiców a momentami mieliśmy komfortowe uczucie tożsamości i jedności narodowej rodem z naszych boisk ligowych. Mimo porażki 1:3 nasi młodzi piłkarze schodzili z boiska przy gromkim i chóralnym, tradycyjnym: „Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało”.

     Od piątku w grupie dało się zauważyć  zainteresowanie nadchodzącym weekendem. Nieliczne jednostki marzyły o spędzeniu dwóch dni w łóżku. Ale nic z tego.

     W sobotni poranek wyruszyliśmy do najstarszej wioski w Portugalii – Ponte de Lima oraz do położonego nad oceanem Viano do Castelo, gdzie z wieży położonego na wzgórzu kościoła św. Łucji rozciągał się fantastyczny widok na ocean i okoliczne wzgórza. W dole, z nabrzeża prowadzącego do główek dość dużego portu, można było oglądać serferów korzystających z dużych fal i sprzyjających warunków do efektownych ślizgów na desce.

     W niedziele po śniadaniu, uzbrojeni w lunchboxy, wyjechaliśmy autokarem nad ocean, aby w miejscowości Apulia, spędzić większość dnia. Pogoda była wymarzona: pierwszy raz od początku naszego pobytu bezchmurne niebo i lekki wiaterek. Na plaży kąpiele wodne i słoneczne, zamki na piasku, spacery wzdłuż oceanu i po pobliskim miasteczku.  

     Cieszy nas prognoza pogody na przyszły tydzień, która mówi że słoneczna pogoda pogłębi się.

 Grupa na kampusie Grupa na kampusie
 Kadra na kampusie Kadra na kampusie
 Mecz Mecz
 Kibice Kibice
 Ponte de Lima1 Ponte de Lima1
 Ponte de Lima2 Ponte de Lima2
 Viano do Castelo1 Viano do Castelo1
 Viano do Castelo2 Viano do Castelo2
 Viano do Castelo3 Viano do Castelo3
 Elektrycy elektronicy Elektrycy elektronicy
 Graficy 3Tc Graficy 3Tc
 Graficy komputerowi Graficy komputerowi
 Informatycy 2Ti Informatycy 2Ti
 Informatycy 3Ti z wychowawca Informatycy 3Ti z wychowawca
 mechatronicy mechatronicy
 Plaza1 Plaza1
 Kapiel Kapiel
 Druzyna Druzyna
 Mecz na kampusie Mecz na kampusie
 basen basen

Nasze osiągnięcia:

1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg

CNiNT

Erasmus+


Kalendarz

◄◄
►►
grudzień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg