^Powrót na górę
No upcoming event for this category
Budynek szkoły

Get Adobe Flash player

bazabanner maly zasluzeni
banner maly przedsiebiorcywybierzbanner maly youtubefacebook
                prostokat rekrutacja               

Artykuły

Nauka zdalna

Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim w sprawie nauczania hybrydowego

Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim w sprawie nauczania hybrydowego.
Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (Organizacja pracy podczas nauczania hybrydowego.pdf)Organizacja pracy podczas nauczania hybrydowegoOrganizacja pracy podczas nauczania hybrydowego424 kB

POMOC PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA


POMOC PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNASzanowni rodzice i uczniowie

W związku z przedłużającym się czasem kwarantanny i zdalnego nauczania wychodzimy naprzeciw naszym uczniom i ich rodzicom.

Nową formą pracy pedagoga i psychologa szkolnego są konsultacje prowadzone poprzez dziennik elektroniczny codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach
Pedagog szkolny Karolina Możdżonek 10.00 – 13.00


Psycholog szkolny Ewa Pudłowska 13.00 – 16.00

oraz w ustalonych indywidualnie terminach konsultacji z uczniem, rodzicem i nauczycielem.

Zapraszamy do kontaktu.
Życzymy zdrowia i cierpliwości

Jak motywować dziecko do nauki?1.    Zbuntowany nastolatek - jak zmotywować go do nauki?

Zły uczeń, leń, wagarowicz - takimi pejoratywnymi określeniami nazywamy często dzieci, które lekceważą naukę, a nawet samo chodzenie do szkoły. Najczęściej problem ten występuje wśród nastolatków. Gimnazjalista czy uczeń szkoły średniej z łatką złego ucznia nie wykonuje poleceń nauczyciela, ignoruje omawiane na lekcji zagadnienia, nie odrabia pracy domowej i ciągle łapie najgorsze oceny.

Jak postępować z takim zbuntowanym nastolatkiem? Czy można zmotywować go do nauki i sprawić, żeby zmienił swoją postawę względem szkoły? W dużej mierze będzie to kwestia bardzo indywidualna. Warto jednak spróbować przekonać krnąbrnego młodzieńca czy niesforną nastolatkę, że na dłuższą metę takie postępowanie działa tylko na ich niekorzyść.

Od czego zacząć? Po pierwsze spróbuj ustalić przyczynę lekceważącego zachowania, a potem rozmawiaj, tłumacz i motywuj. Poniższe wskazówki w odniesieniu do różnych typów uczniów pomogą sprawdzić, z czego wynika postawa niesubordynowanego nastolatka i jak spróbować sobie z nią poradzić.

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo w sieci

Bezpieczny internet – jak dbać o bezpieczeństwo w sieci?

Świat wirtualny już dawno stał się równie ważny jak rzeczywisty. Internet to miejsce, w którym każdy może znaleźć niemal każdą informację, a jednocześnie zamieścić ogromną ilość treści. W związku z tym, że internet zajmuje w naszym życiu bardzo ważne miejsce, warto przypomnieć sobie podstawowe zasady korzystania z internetu.

Wirtualna sieć – realne zagrożenie?

Czytaj więcej...

Jak zorganizować naukę w domu?

Jak zorganizować naukę w domu?

Start

Planowanie nauki należy zacząć od odpowiedzi na kilka pytań:

Czego mam się nauczyć? (Jaki przedmiot, jaki zakres materiału?)

Dlaczego mam się tego uczyć? (Jaki jest mój cel? Co chcę osiągnąć?)

Ile czasu mi to zajmie? (np. 4 godziny dziennie.)

To pytanie można podzielić na dwa obszary: ile czasu zajmie zapoznanie się z materiałem?; ile czasu potrzebuję na powtórki?

Gdzie będę się uczyć? W obecnym przypadku- panującej pandemii koniecznie w domu;-)

Jakie materiały powinienem zgromadzić by zacząć naukę (np. notatki, książki, film, materiały przesłane przez nauczycieli)?

Czytaj więcej...

Jak psychicznie przygotować się do matury

DRODZY MATURZYŚCI …

Obecna sytuacja jest trudna dla nas wszystkich, każdy z nas zastanawia się co przyniesie kolejny dzień. Z czym będziemy musieli się zderzyć, co zaakceptować, czego się nauczyć. Każdy z nas inaczej radzi sobie z emocjami, które towarzyszą nam każdego dnia. Jednak zupełnie inaczej jest teraz niż, wtedy kiedy byliśmy wszyscy razem, kiedy mogliśmy się spotkać w szkole porozmawiać, odstresować.

Cały tekst do pobrania poniżej.
Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (Jak psychicznie przygotować się do matury.doc)Jak psychicznie przygotować się do matury.docJak psychcznie przygotować się do matury.24 kB

Nasze osiągnięcia:

1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg

CNiNT

Erasmus+


Kalendarz

◄◄
►►
wrzesień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg