Młodzi dla wolności 2014r.
Młodzi dla Wolności - jedną z 15 imprez jubileusziwych Powiatu Minskiego Drukuj Email
Wpisany przez Janusz Zduńczyk   

 

 

Projekt edukacyjny naszej szkoły realizowany w ramach konkursu"2014! Młodzi dla Wolności" z inicjatywy Kancelarii Prezydenta RP i Ministerstwa Edukacji Narodowej został wybrany do programu 15 imprez jubileuszowych Powiatu Mińskiego, które będą odbywały się od 1 marca do 14 czerwca 2014 r.

Dziękujemy !!!.

Nasze projekt wspiera Muzeum Ziemi Mińskiej oraz Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim.

W najbliższym czasie zostanie wysłana informacja do szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Zapraszamy do naszych działań. Najbliższa impreza 21 marca 2014 r.

Zmieniony: Niedziela, 23 Luty 2014 17:32
 
21 marca - trzeci etap konkursu Drukuj Email
Wpisany przez Janusz Zduńczyk   
 
 
 
Wystawa
 
Wystawa dotychczasowych działań z projektu edukacyjnego w ramach konkursu „ 2014! Młodzi dla Wolności” gościła w Urzędzie Powiatu Mińskiego a obecnie znajduje się w Bibliotece Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim.
 
 
 

Zmieniony: Czwartek, 06 Marzec 2014 19:00
 
Obrady "Okrągłego Stołu" Drukuj Email
Wpisany przez Janusz Zduńczyk   

 

 

W ramach projektu „2014! Młodzi dla wolności” w 25 rocznicę rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu młodzież „Mechanika” próbowała zmierzyć się z przeszłością ostatniej dekady. Jak się okazało lata 80 i 90 XX wieku dla młodzieży są bardzo zawiłe  i nie wszyscy potrafili zrozumieć przemiany polityczne jakie zaszły w  naszym kraju. Zabawa polegająca na kojarzeniu postaci historycznych nasuwała wiele problemów, budziła emocje i niedowierzanie. 45 minut lekcji historii okazało się zbyt krótkim czasem dla wyjaśnienia i zrozumienia dekady przełomu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmieniony: Piątek, 14 Luty 2014 13:46
 
Młodzi dla wolności Drukuj Email
Wpisany przez Janusz Zduńczyk   
 
Stan wojenny - rocznica Drukuj Email
Wpisany przez Maciek Mazanka   

 

Zapraszam do obejrzenia relacji filmowej z dnia 13 grudnia 2013 roku odnoszącej się do zdarzeń sprzed 32 lat.  Te tragiczne wydarzenia, o których przypomnieliśmy wzbudziły powszechne zainteresowanie całej społeczności szkolnej. W filmie wykorzystano fragmenty przemówienia gen. W. Jaruzelskiego  i utworów artystów polskich.

Zmieniony: Niedziela, 26 Styczeń 2014 17:22
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2
Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy