^Powrót na górę
No upcoming event for this category
Budynek szkoły

Get Adobe Flash player

bazabanner maly zasluzeni
banner maly przedsiebiorcywybierzbanner maly youtubefacebook
                prostokat rekrutacja               

Strona Główna

Praktyki zawodowe w Portugalii - tydzien drugi

Praktyki zawodowe uczniów i szkolenie kadry w ramach projektu Erasmus+ PO WER – tydzień drugi.

      Grupa  48 uczniów ZSZ nr 2 im. Powstańców Warszawy kontynuuje praktyki zawodowe w Portugalii.

      W zależności od specjalizacji pracują w firmach informatycznych, elektrycznych, elektronicznych, mechanicznych czy doskonalą swój warsztat grafika komputerowego. Grupy liczące od dwóch do pięciu osób rozwożone są do swoich zakładów pracy po śniadaniu między godziną 8 a 10 zabierając ze sobą tzw. lunchbox z posiłkiem. Wracają między godzinami 16 a 17. Po godzinie 18 rozpoczyna się kolacja. Pod koniec tygodnia przedstawimy szczegółową relację z ich pracy.

      Po pracy wypoczywają na kampusie, gdzie wszyscy jesteśmy zakwaterowani a do naszej dyspozycji jest sala – świetlica z bilardem i ping pongiem, basem rekreacyjny, boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki plażowej. W domkach mieszka od 2 do 11 osób a pokoje są  dwu, trzy lub czteroosobowe. Łazienki są w każdym pokoju a mieszkańcy domku mogą korzystać ze wspólnej kuchni wyposażonej  m.in. w kuchenkę mikrofalową, czajnik elektryczny o lodówkę. W promieniu 15 minut są dwa supermarkety: Lidl i E.Leclerc, a małe lokalne sklepiki są 5 min od kampusu. Do centrum Barcelos pieszo idzie się ok. 50 minut. Sześcioosobowa kadra, w ramach poznawanie najbliższej okolicy, wybrała się pieszo nad ocean leżący ok. 20 km. (3,5 godziny pieszo), podziwiając po drodze wiejskie krajobrazy.

      Skorzystaliśmy również z niepowtarzalnej okazji kibicowania Polskiej drużynie piłki nożnej do lat 19 w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy i zaopatrzeni w nieodłączne atrybuty kibica udaliśmy się całą grupą na pobliski stadion.
      Na miejscu dołączyliśmy do licznej i bardzo aktywnej grupy naszych kibiców a momentami mieliśmy komfortowe uczucie tożsamości i jedności narodowej rodem z naszych boisk ligowych. Mimo porażki 1:3 nasi młodzi piłkarze schodzili z boiska przy gromkim i chóralnym, tradycyjnym: „Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało”.

     Od piątku w grupie dało się zauważyć  zainteresowanie nadchodzącym weekendem. Nieliczne jednostki marzyły o spędzeniu dwóch dni w łóżku. Ale nic z tego.

     W sobotni poranek wyruszyliśmy do najstarszej wioski w Portugalii – Ponte de Lima oraz do położonego nad oceanem Viano do Castelo, gdzie z wieży położonego na wzgórzu kościoła św. Łucji rozciągał się fantastyczny widok na ocean i okoliczne wzgórza. W dole, z nabrzeża prowadzącego do główek dość dużego portu, można było oglądać serferów korzystających z dużych fal i sprzyjających warunków do efektownych ślizgów na desce.

     W niedziele po śniadaniu, uzbrojeni w lunchboxy, wyjechaliśmy autokarem nad ocean, aby w miejscowości Apulia, spędzić większość dnia. Pogoda była wymarzona: pierwszy raz od początku naszego pobytu bezchmurne niebo i lekki wiaterek. Na plaży kąpiele wodne i słoneczne, zamki na piasku, spacery wzdłuż oceanu i po pobliskim miasteczku.  

     Cieszy nas prognoza pogody na przyszły tydzień, która mówi że słoneczna pogoda pogłębi się.

 Grupa na kampusie Grupa na kampusie
 Kadra na kampusie Kadra na kampusie
 Mecz Mecz
 Kibice Kibice
 Ponte de Lima1 Ponte de Lima1
 Ponte de Lima2 Ponte de Lima2
 Viano do Castelo1 Viano do Castelo1
 Viano do Castelo2 Viano do Castelo2
 Viano do Castelo3 Viano do Castelo3
 Elektrycy elektronicy Elektrycy elektronicy
 Graficy 3Tc Graficy 3Tc
 Graficy komputerowi Graficy komputerowi
 Informatycy 2Ti Informatycy 2Ti
 Informatycy 3Ti z wychowawca Informatycy 3Ti z wychowawca
 mechatronicy mechatronicy
 Plaza1 Plaza1
 Kapiel Kapiel
 Druzyna Druzyna
 Mecz na kampusie Mecz na kampusie
 basen basen

Praktyki zawodowe uczniów i szkolenie kadry w ramach projektu Erasmus+ PO WER


Praktyki zawodowe uczniów i szkolenie kadry w ramach projektu Erasmus+ PO WER w Portugalii.

W dniu 19.03.2017r 48 osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim, kształcąca się w zawodach: technik informatyk, cyfrowych procesów graficznych, mechatronik, elektryk i elektronik wyruszyła na praktyki zawodowe do Barcelos w Portugalii. Przez trzy tygodnie będą poznawać praktyczną stronę swojego zawodu pod okiem portugalskich przedsiębiorców. Po serdecznym przyjęciu przez organizację Mobility Friends, uczniowie zostali zakwaterowani na kampusie i przydzieleni do przedsiębiorstw. Codziennie wyjeżdżają do pracy, uczyć się zawodu  w firmach portugalskich. Swój wolny czas spędzają z kolegami z innych krajów na terenie kampusu oraz zwiedzają Portugalię. Uczniom towarzyszą nauczyciele, którzy realizują swoje własne działanie – job shadowing/szkolenie zawodowe.

Po tygodniowym pobycie w Barcelos, wszyscy uczestnicy projektu podzielili się swoimi spostrzeżeniami, uwagami i wrażeniami z odbywanych praktyk. Doświadczenia jakie do tej pory nabyli już pokazują dobre przygotowanie do europejskiego rynku pracy. Nie bez znaczenia jest również ich znajomość języka angielskiego i możliwość uczenia się zawodowego języka portugalskiego. Młodzież uświadomiła sobie, że europejski rynek pracy stoi przed nimi otworem, należy podnosić swoje umiejętności, być mobilnym i stawiać czoła nowym wyzwaniom.

Nasi uczniowie są cenionymi pracownikami w firmach portugalskich, co przejawia się w życzliwości ich pracodawców wobec nich. Mają zapewnioną opiekę instruktora jak również dużo przyjacielskich gestów.

Mogą również uczestniczyć w zorganizowanych wycieczkach w ciekawe rejony Portugalii. Byliśmy w centrum Barcelos, Bradze i Porto. Są to piękne miejsca odwiedzane przez turystów z całego świata.

Kolejne informacje już wkrótce.
 Przed wyjazdem Przed wyjazdem
 Na lotnisku Na lotnisku
 W samolocie W samolocie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Erasmus - Portugalia

Projekt mobilności międzynarodowej w Zespole Szkół Zawodowych nr 2
 
im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim

W dniu 18.10.2015r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim odbyła się wizyta przygotowawcza projektów mobilności zawodowych w ramach programu Erasmus +. W spotkaniu uczestniczyli, goście z Portugali z Międzykulturowego Stowarzyszenia przyjaciół mobilności (I.A.M.F.), reprezentowanego przez Prezesa Nuno Varajão Barbosa. Szkołę reprezentowali, nauczyciel koordynator projektu Joanna Wojtowicz, nauczyciele przedmiotów zawodowych Maciej Mazanka i Andrzej Wiśniewski oraz dyrektor Zespołu Tomasz Płochocki.  Stowarzyszenie z siedzibą w Barcelos Dystrykt Braga w północnej Portugalii, nad Oceanem Atlantyckim, specjalizuje się w programach europejskich staży zawodowych w ramach programu Erasmus +. Wizyta miała na celu ustalenie zakresu współpracy oraz organizacji staży, praktyk zawodowych w firmach i przedsiębiorstwach w Portugalii, dla uczniów oraz nauczycieli jak również organizacji kursów językowych, wizyt kulturalnych, warsztatów i wycieczek.
 Podczas spotkania wypracowane zostały obszary zawodowe, w których szkoła będzie realizowała projekty w ramach programu Erasmus +, będzie to elektronika i mechatronika, informatyka, multimedia, projektowanie graficzne i przemysłowe, mechanika, media, komunikacja, sport i rekreacja.
Wspólny cel  jakim jest rozwijanie międzykulturowej edukacji poprzez tworzenie, promowanie i wspieranie projektów edukacyjnych, społecznych, przedsiębiorczości, kulturalnych i rekreacyjnych, udostępniając wszystkie korzyści płynące z mobilności międzynarodowej, będzie wykorzystany w realizacji celów zawodowych dla uczniów i nauczycieli placówki.

Wizyta studyjna w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim w ramach ERASMUS +

Międzynarodowa sieć szkoleniowa ETEN (European Training and Education Network), zajmująca się realizowaniem projektów mobilności młodzieży i kadry w dziedzinie edukacji zawodowej, finansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ wraz z Fundacją EBU w Mińsku Mazowieckim przeprowadziła wizytę studyjną w Zespole. Celem  było przygotowanie, organizacja i dyseminacja projektu mobilności uczniów i nauczycieli. Projekt skierowany jest do uczniów Zespołu w obszarach mechanicznych, samochodowych, informatycznych , elektronicznych, mechatronicznych, graficznych i multimedialnych. Założeniem głównym jest praktyka zawodowa uczniów i nauczycieli w firmach we Włoszech w Milanie, Austrii w Wiedniu, na Węgrzech w Budapeszcie. Wizyta studyjna pomogła przygotować główne założenia do projektu oraz przyczyniła się do wypracowania kierunków i terminów realizacji przedsięwzięcia. 
 IMG 3480 IMG 3480
 IMG 3495 IMG 3495
 IMG 3499 IMG 3499

Harmonogram i regulamin rekrutacji 2021/2022

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO, A TAKŻE TERMINY SKŁADANIA DOKUMENTÓW DLA ABSOLWENTÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ DO KLAS PIERWSZYCH TECHNIKUM I BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 IM. POWSTAŃCÓW WARSZAWY W MIŃSKU MAZOWIECKIM NA ROK SZKOLNY 2021/2022
Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (Harmonogram rekrutacji 2022.pdf)Harmonogram rekrutacji 2022.pdfHarmonogram rekrutacji 2021/2022405 kB
Download this file (Regulamin rekrutacji 2022.pdf)Regulamin rekrutacji 2022.pdfRegulamin rekrutacji 2021/2022325 kB

Film promocyjny szkołyNasze osiągnięcia:

1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg

CNiNT

Erasmus+


Kalendarz

◄◄
►►
czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg