^Powrót na górę
No upcoming event for this category
Budynek szkoły

Get Adobe Flash player

bazabanner maly zasluzeni
banner maly przedsiebiorcywybierzbanner maly youtubefacebook
                prostokat rekrutacja               

Artykuły

Dlaczego warto wybrać MECHANIK


Dlaczego warto wybrać MECHANIK


Jeśli masz zainteresowania techniczne przeczytaj poniższe argumenty dlaczego to właśnie MECHANIK (Zespół Szkół Zawodowy nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim) jest dla Ciebie najlepszym wyborem i powinieneś/powinnaś właśnie do tej szkoły składać swoje dokumenty o przyjęcie do szkoły.1.     Dla pierwszych klas na początku roku szkolnego organizujemy zajęcia integracyjne, by uczniowie łatwiej i lepiej poznali się nawzajem. Prowadzone są przez pedagoga i psychologa szkolnego przy współudziale wychowawcy. Uczniowie lubią te zajęcia, ponieważ podczas nich jest dużo zabawy, śmiechu i radości, a to wszystko w ramach zajęć lekcyjnych

2.     MECHANIK w 2019 r. został Laureatem nagrody „Orły” jako lider w branży oświatowej – zapraszam do zakładki „Orły”

3.     MECHANIK współpracuje z wyższymi Uczelniami: WAT i Politechniką Warszawską, nasi uczniowie biorą udział w zajęciach na tych uczelniach

4.     MECHANIK to najlepsza szkoła w powiecie o technicznych kierunkach kształcenia – z opinii naszych uczniów

5.     MECHANIK to aż 21 zawodowych kierunków kształcenia do wyboru – 9 w Technikum i 12 w Szkole Branżowej I stopnia (szczegóły znajdziesz w ulotce na stronie szkoły)

6.     MECHANIK kończysz z wybranym przez siebie zawodem i możesz zacząć pracę, ale możesz również dalej kształcić się w wybranym zawodzie lub jeszcze innym.

- Po Technikum – możesz wybrać kierunek na Uczelni Wyższej nie koniecznie techniczny. Jednak z rozmów z naszymi absolwentami wiem, że po technikum znacznie łatwiej radzą sobie na studiach technicznych niż absolwenci liceum.

- Po Szkole Branżowej I stopnia – dalej możesz kształcić się w szkole branżowej II stopnia, zdać maturę i pójść na studia dowolnie przez siebie wybrane.

7.     Oprócz teorii zawodu, który wybrałaś/łeś uczysz się zawodu na zajęciach praktycznych czyli praktycznie również jesteś przygotowywany/a do swojego przyszłego zawodu i praktyki, które odbywałeś możesz wpisać w swoje CV

- W Technikum – w 3 i 4 klasie odbywasz miesięczne praktyki, w zakładzie pracy do którego zostaniesz skierowany przez szkołę

- w Szkole Branżowej I stopnia praktyki odbywasz przez cały okres nauki u rzemieślnika lub w CKZiU (na terenie szkoły)

8.     Nasi uczniowie odbywają również ramach różnych projektów praktyki zawodowe za granicą

- Program Erasmus + - praktyki zawodowe za granicą – Węgry, Portugalia, Austria, Włochy

- Polsko – Niemiecka wymiana naszej młodzieży ze szkołą w Magdeburgu

- Uczniowie zdobywają dodatkowe kwalifikacje w ramach różnych Projektów Unijnych odbywających się na miejscu – jako dodatkowe zajęcia w szkole

- Dzięki wielu Projektom Unijnym nasza szkoła ma bardzo dobrze wyposażone pracownie do nauki wszystkich proponowanych zawodów

9.     Nasi uczniowie są również członkami wielu kół zainteresowań: fotograficznego, muzycznego, elektronicznego, mechanicznego, technicznego, sportowego – zapraszam do zakładki na stronie szkoły – Koła zespoły – koła zainteresowań

10.  Nasi najlepsi uczniowie (najlepszy z każdej klasy) bezpłatnie - co roku – biorą udział w tygodniowym rejsie po wodach Zatoki Gdańskiej na Jachcie s/y Por Favor. Organizatorem jest Fundacja Rozwoju Polskiego Żeglarstwa Regatowego REGATY MORSKIE. Uczniowie płyną w nagrodę za dobre wyniki w szkole w ramach naszego szkolnego programu MECHANIK NA FALI.

11.  To co najważniejsze po ukończeniu szkoły nasi absolwenci niemal od razu mogą iść do pracy, ponieważ do naszej szkoły pracodawcy przychodzą z ofertami pracy w ich zakładzie. Często też zdarza się, że uczeń na praktykach da się poznać jako dobry młodociany pracownik – wówczas otrzymuje propozycję pracy, w tym zakładzie, w którym odbywał praktyki.

12.  Nasi absolwenci są poszukiwani przez lokalnych pracodawców i nie tylko !Czym różni się Technikum od Szkoły Branżowej I stopnia

- W technikum edukacja trwa 5 lat kończy się maturą, po której absolwent może dalej kształcić się na dowolnym kierunku na Uczelni Wyższej. Jednak wcześniej w trakcie nauki zdaje jeszcze egzaminy zawodowe z dwóch kwalifikacji – egzamin teoretyczny i praktyczny. Zatem absolwent technikum kończy szkołę z maturą i z zawodem, który sobie wybrał z co najmniej dwiema kwalifikacjami w ramach, których odbył miesięczne praktyki. Ma zawód i może już go wykonywać.

- W szkole branżowej I stopnia edukacja trwa 3 lata, następnie absolwent może uzupełnić naukę w szkole branżowej II stopnia – nauka 2 lata (razem 5 lat jak w technikum), zdać maturę i kształcić się dalej na Wyższej Uczelni. Egzamin zawodowy uczeń szkoły branżowej I stopnia zdaje pod koniec 3 klasy: u rzemieślnika (jeśli tam miał praktyki) lub w szkole (jeśli praktyki miał w CKZiU) – jeden egzamin teoretyczny i praktyczny.

Czym różni się Technikum od Liceum

- W technikum edukacja trwa 5 lat kończy się maturą, po której absolwent może dalej kształcić się na dowolnym kierunku na Uczelni Wyższej. Jednak wcześniej w trakcie nauki zdaje jeszcze egzaminy zawodowe z dwóch kwalifikacji – egzamin teoretyczny i praktyczny. Zatem absolwent technikum kończy szkołę z zawodem, który sobie wybrał z co najmniej dwiema kwalifikacjami w ramach, których odbył miesięczne praktyki i z maturą. Ma zawód i może już go wykonywać.

- W liceum edukacja trwa 4 lata, kończy się maturą, bez żadnego zawodu. Zatem trzeba dalej kształcić się na studiach lub 2-letnich szkołach. Studia techniczne po liceum są znacznie trudniejsze, bo po technikum student zna i rozumie treści, które są wykładanie i pogłębiane na Uczelniach Technicznych, po liceum jest to zupełna nowość.

ZATEM

WYBIERZ MECHANIK !Zapraszam do wirtualnego spaceru po naszej szkole, gdzie możesz obejrzeć sale, w których uczą się nasi uczniowie – Zakładka na stronie szkoły – WYBIERZ MECHANIKZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY

Do zobaczenia we wrześniu J

Ewa Pudłowska

psycholog szkolny, doradca edukacyjno - zawodowy

Nasze osiągnięcia:

1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg

CNiNT

Erasmus+


Kalendarz

◄◄
►►
czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg