^Powrót na górę
No upcoming event for this category
Budynek szkoły

Get Adobe Flash player

bazabanner maly zasluzeni
banner maly przedsiebiorcywybierzbanner maly youtubefacebook
                prostokat rekrutacja               

Artykuły

Osiągnięcia

Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2014/2015

Stypendystka Prezesa Rady Ministrów Maria Jagodzińska uczenica klasy 2Tim

IMG 0590

Stypendyści

 Stypendyści Starosty Mińskiego w roku szkolnego 2013/2014Od lewej:  Łukasz Kwiatkowski uczeń Technikum kl. 4 Tti, Paweł  Żołek uczeń Zasadniczej Szkoły Zawodowej kl. 2n z dyrektorem Zespołu Tomaszem Płochockim. Stypendyści roku szkolnego 2012/2013

 Mińskiego: Żach Damian uczeń Technikum kl. 3 Ts
Stypendium Prezesa Rady Ministrów: Robert Laskowski uczeń Technikum kl. 2 Tee 
Stypendium Starosty Mińskiego: Kacper Szymański uczeń Zasadniczej Szkoły Zawodowej kl. 3a


     

Konkurs na projekt konstrukcyjny

Nagroda główna laptop za najlepszy projekt konstrukcyjny samochodu w programie Solid edge

dla Rafała Kuźniarskiego z klasy III Tp technik pojazdów samochcodowych od firmy "ZERO". 


Wyróżnione prace uczniów potwierdzone Certyfikatem projektanta- konstruktora.

„Młodzież zapobiega pożarom”

W dniu 14 marca 2013 roku odbyła się 36 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Etap powiatowy rozegrany został w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Nasza szkoła reprezentowana była przez dwóch zawodników. Po pierwszej turze testowej do ścisłego finału zakwalifikował się Michał Wojciechowski kl. 1Tee. 


Drugi etap to część ustna, po wyczerpującym teście Nasz zawodnik był na III miejscu, przed nim uplasowali się świetnie przygotowani uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej i Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Augusta Czartoryskiego. Po dogrywce na finiszu nasz reprezentant wyprzedził jeszcze kolegę z liceum salezjańskiego. Przed sobą zostawiając zawodnika z „Macierzanki”. W konsekwencji Michał Wojciechowski zajął świetne II miejsce w Powiecie.
Cały turniej stał na wysokim poziomie, startowało w nim wiele szkół z całego Powiatu Mińskiego. 
Gratulujemy wszystkim uczestnikom sukcesów. 
Michałowi z I TEe życzymy wygranej za rok i reprezentowanie szkoły w eliminacjach wojewódzkich. 

Ekopojazd laureatem

OGÓLNOPOLSKI LAUREAT PROJEKTU Z KLASĄ
Zespołu Szkół Zawodowych nr 2
im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim


Zaangażowanie i pomysłowość nagrodzone!

Do II edycji konkursu „Projekt z klasą” organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era zgłoszono aż 224 prace z całej Polski. Opracowania były niezwykle ciekawe, pomysłowe, interesujące i ambitne. Konkurs trwał od 2 stycznia, a 30 kwietnia Komisja Konkursowa ogłosiła zwycięzców. W gronie laureatów znalazł się „Ekopojazd” projekt zgłoszony z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim.
 

     Konkurencja była niezwykła, różnorodna tematyka konceptów, wyjątkowo intrygujące i niesamowite pomysły sprawiły, że radość po ogłoszeniu Laureatów była nie do opisania.Ogromny sukces jest zasługą uczniów dwóch szkół: koła modelarskiego przy Szkołach Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim dzięki przychylności ks. dyrektora Ryszarda Woźniaka oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. „Powstańców Warszawy” w Mińsku Mazowieckim. Udział w konkursie był możliwy dzięki wsparciu przedsięwzięcia przez Radę Rodziców z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim oraz osobistemu patronowaniu projektowi przez Pana Dyrektora Tomasza Płochockiego.Komisja Konkursowa oceniająca zgłoszone prace jest pod wrażeniem Naszej pomysłowości i zaangażowania w realizację projektu. Doceniła interesującą tematykę oraz ambitne cele i założenia pracy konkursowej. Gratuluje nam entuzjazmu w działaniu oraz propagowania ekologii. Komisja liczy, że dzięki grantowi Nowej Ery realizacja projektu pozwoli uczniom rozwijać talenty, nauczy wytrwałości w dążeniu do celu, a być może wpłynie także na wybór dalszej edukacyjnej drogi.

Opis projektu:

Budujemypojazdz zasilaniem między innymi ogniwami fotoelektrycznymiwykorzystując akumulatory do gromadzenia energii, oparty na ramach rowerowych. Produktem finalnym ma byćwehikuł zdolny przewieść jedną osobę i mieć możliwość poruszania się podrogach publicznychzgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, przy zastosowaniu tylko elektrycznego napęduwspieranego panelami słonecznymi.Celem projektu jest rozwijanie zainteresowań technicznych uczniówpobudzając ichuzdolnienia manualne. Rozbudzając zainteresowanie alternatywnymi źródłami energiiZastosowanie technik fotovoltanicznychwskazuje możliwości, jakie daje nam sama natura. Wykorzystanieenergii słonecznejdo wsparcia zasilania, samodzielnie zaprojektowanego i zbudowanego pojazdu oraz skonstruowanie ramy ze złomu podnosi walory ekologiczne przedsięwzięcia. Propagujemybezpieczne poruszaniesię po drogach publicznych dla wszystkich jej użytkowników.

Do tej pory Ekopojazd miał swoje cztery oficjalne prezentacje:

- pierwsza w czerwcu roku 2010 w Szkołach Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim;

- druga podczas dnia otwartej szkoły w ZSZ nr 2 w tym roku, który odbył się 18 kwietnia. Gimnazjaliści mogli poznać jego konstrukcję, a nawet przejechać samodzielnie kilka metrów.

- trzecia w czasie etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dnia 20.04.2012r. W przerwie, gdy komisja podliczała głosy można było nie tylko oglądać, ale i zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, który cieszył się sporym zainteresowaniem, nie mniejszą, a może nawet większą sensację wzbudzał nasz, „Ekopojazd” za którego sterami zasiadali chętni uczestnicy turnieju.

-czwarta to promocja szkół podczas Festynu Rodzinnego Majówka 2012 organizowanego przez Powiat oraz Miasto Mińsk Mazowiecki. Na imprezie można było poznać szczegóły budowy porozmawiać z uczniami zaangażowanymi w projekt oraz opiekunem projektu panem Piotrem Bartosiakiem. Podczas festynu naszym pojazdem zainteresował się Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Powiatu Pan Daniel Milewski oraz Wicestarosta Pan Krzysztof Płochocki, jak się dowiedzieliśmy, który prywatnie jest zafascynowany odnawialnymi źródłami energii. Każdy chętny mógł odbyć krótką podróż tym niesamowitym urządzeniem.

Oficjalne wręczenie tytułu Laureata Ogólnopolskiego Konkursu odbędzie się w maju w siedzibie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim przy udziale władz samorządowych.

Piotr Bartosiak

Nasze osiągnięcia:

1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg

CNiNT

Erasmus+


Kalendarz

◄◄
►►
czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg