^Powrót na górę
No upcoming event for this category
Budynek szkoły

Get Adobe Flash player

bazabanner maly zasluzeni
banner maly przedsiebiorcywybierzbanner maly youtubefacebook
                prostokat rekrutacja               

Zawodowy samochodowy i mechaniczny

Byliśmy na sympozjum - Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów

23 maja 2014 roku odbyło się VII Sympozjum pt. „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”, które było poświęcone  historii rozwoju konstrukcji pojazdów, przybliżeniu  techniki rekonstrukcji i konserwacji obiektów mających znaczenie historyczne. Jest znakomitą okazją do spotkania specjalistów, sympatyków starej motoryzacji oraz osób zainteresowanych osiągnięciami dawnej myśli inżynierskiej.
Tradycyjną częścią Sympozjum jest wystawa i prezentacja pojazdów historycznych. W tym roku tematem przewodnim były „Polskie Konstrukcje Motoryzacyjne w latach 1922-1939”. Uprzywilejowane miejsce rezerwujemy ponadto obiektom związanym z walkami Żołnierza Polskiego w 1939 r. Zaciekawieni taką tematyką, która zresztą jest pokrewna z zadaniami naszej szkoły, pojechaliśmy. Impreza odbywała się na Wydziale SIMR Politechniki Warszawskiej i tradycyjnie organizowane było przez Instytut Pojazdów PW. Sympozjum rozpoczęła sesja plenarna (godz.10), podczas której wygłoszone zostały zaproszone referaty.
 Uczniowie w głównej sali. Uczniowie w głównej sali.
 Czołg po odbudowie. Czołg po odbudowie.Ta część była bardzo ciekawa i bogata w informacje. Zaprezentowane zostały m.in. losy i odbudowa czołgu Renault, ostatniej Polskiej tankietki. Po niej nastąpiła część plakatowa, na której uczestnicy sympozjum zaprezentowali swoje osiągnięcia związane z historią pojazdów oraz wiedzę dotyczącą rekonstrukcji i konserwacji. Można było także obejrzeć polski skaner 3D używany do skanowania elementów lub całych zabytkowych pojazdów.
Sympozjum zakończyła część ekspozycyjna (od godz. 13:30) na parkingu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej (ul. Narbutta 84, Warszawa), gdzie były prezentowane pojazdy historyczne. W międzyczasie można było skosztować prawdziwej wojskowej grochówki serwowanej przez wojskowego kucharza strojem nawiązującego do lat 20.
 Czołg po odbudowie. Czołg po odbudowie.
 Jeep Willys Jeep Willys
 Piotr przy Dodge'u Piotr przy Dodge'u
 Pojazd zbudowany przez studentów. Pojazd zbudowany przez studentów.
 Klasa 3Tp na wydziale SiMR Klasa 3Tp na wydziale SiMR

Chłopaki z mechanika na olimpiadzie

       28 marca 2014r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim po raz drugi wzięli udział w „Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej” zorganizowanym przez Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku pod patronatem Międzynarodowych Targów Poznańskich, Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej w Gdańsku oraz czasopisma „Nowoczesny Warsztat”. Na finalistów Turnieju czekały bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe, a zwycięzca otrzymał indeks Politechniki Poznańskiej. Nasza szkoła zgłosiła trzyosobowe reprezentacje z technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej. Opiekunem merytorycznym był nauczyciel przedmiotów zawodowych Jacek Kosieradzki.

       Najlepsi uczniowie ZSZ nr 2 w półfinale polegającym na rozwiązaniu testu pisemnego zostali sklasyfikowani następująco: Oszkiel Tomasz z kl. 3Tp – 42. miejsce spośród 142 uczestników w kategorii technikum oraz Gromuła Damian z kl. 3a – 58. miejsce spośród 79 uczestników w kategorii szkół zawodowych. Żadnemu z nich niestety nie udało się zakwalifikować do finału konkursu – przechodzi tylko pierwsza dziesiątka z najlepszymi wynikami z testu. Wszyscy uczniowie bez względu na osiągnięty wynik otrzymali poświadczenia uczestnictwa w Turnieju. W rankingu szkół „Mechanik” zajął 24. miejsce na ogólną liczbę 57 szkół zawodowych biorących udział w tegorocznym Turnieju.

     Przed rozpoczęciem rywalizacji uczestnicy Turnieju zostali przywitani przez organizatorów. Widok na salę, gdzie przeprowadzono test pisemny z zakresu wiedzy teoretycznej.  

Konkurs1
Sala konkursowa.

Konkurs2
Komisja konkursowa.

Reprezentacja naszej szkoły z opiekunem.  
Reprezentacja.


Po zakończeniu zmagań uczestnicy Turnieju zwiedzali ekspozycje wystawiennicze odbywających się w tym czasie w Poznaniu targów Motor Show. Do zobaczenia były nie tylko piękne samochody i szybkie motocykle, ale również ekskluzywne campery oraz nowoczesne samoloty. Ponadto uczniowie mogli zapoznać się z najlepszymi produktami branży motoryzacyjnej, najnowszą technologią i sprzętem diagnostycznym, wyposażeniem warsztatów samochodowych, myjni oraz wulkanizacji. Mieli również możliwość zobaczenia najnowszych technik szkolenia przyszłych zawodowców w specjalnie zorganizowanej „Wzorcowej Szkole”.

4

5Mechanik na Politechnice.

W dniach 10 i 14 marca 2014 roku klasy 4Tp oraz 3Tpm pod opieką J. Kosieradzkiego, Stanisława Szlagora oraz Michała Abramowskiego odwiedziła Politechnikę Warszawską. Celem wizyty były zajęcia w Zintegrowanycm Środowiskowym Laboratorium Systemów Mechatronicznych Pojazdów i Maszyn Roboczych na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Uczniwoie odbyli wstęp w postaci części teoretycznej, którą poprowadził dr inż. Krzysztof Szczurowski.
Zajęcia teoretyczne z dr inż. Krzysztofem Szczurowskim.Wprowadzenie teoretyczne przeprowadzone przez dr inż. Krzysztofa Szczurowskiego

Następnie przeszli do zajęć laboratoryjnych. Dalej mieli okazję także zwiedzić Laboratorium Pojazdów na tym samym wydziale, gdzie uwagę uczniów skupił pojazd podarowany wydziałowi przez jedną  z firm motoryzacyjnych. Zaciekawili się także stanowiskiem do badań uciągu ciągnika rolniczego, gdzie na hamowni powoziowej stał Ursus z napędem na cztery koła oraz stanowiskiem do badań amortyzatorów magnetoreologicznych. Na koniec wnikliwie obejrzeli pojazd zbudowany przez studentów do wyścigów w Formule Student.
Podarunek od BMW Polska dla wydziału SiMR.
Darowizna firmy BMW Polska dla wydziału SiMR.
Stanowisko do Badania amortyzatorów magnetoreologicznych.
Stanowisko do badań amortyzatorów.

Pojazd zbudowany przez studentów.
Pojazd zbudowany przez studentów.

Nasze osiągnięcia:

1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg

CNiNT

Erasmus+


Kalendarz

◄◄
►►
czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg