^Powrót na górę
No upcoming event for this category
Budynek szkoły

Get Adobe Flash player

bazabanner maly zasluzeni
banner maly przedsiebiorcywybierzbanner maly youtubefacebook
                prostokat rekrutacja               

Zawodowy informatyczny

KONKURS INFORMATYCZNY „GIM-BIT” edycja 2015/16

logo1logo2
Zespół Szkół Zawodowych nr 2
im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim
serdecznie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych wraz z nauczycielami informatyki do wzięcia udziału w
VII POWIATOWYM KONKURSIE INFORMATYCZNYM „GIM-BIT”
edycja 2015/16 pod patronatem Starosty Mińskiego Pana Antoniego Jana Tarczyńskiego.

Udział w konkursie „GIM-BIT”, 2 osobowych drużyn, zgodnie z regulaminem konkursu, należy zgłosić do 30 listopada 2015 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Szczegółowe informacje w załącznikach.

 MG 1414
Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (Pismo przewodnie GIM BIT.pdf)Pismo przewodnie GIM BIT.pdf 249 kB
Download this file (Regulamin GIM BIT.pdf)Regulamin GIM BIT.pdf 301 kB

Informacje o zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Technik cyfrowych procesów graficznych przygotowuje i opracowuje różnego rodzaju projekty graficzne o charakterze informacyjnym i reklamowym. Efekt pracy technika cyfrowych procesów graficznych może przybrać postać reklamy w prasie, telewizji, Internecie, lub na tzw. billboardach, a także książek, folderów, ulotek, plakatów itp. Reprezentanci zawodu zajmują się także tworzeniem opakowań i etykiet na opakowaniach produktów, materiałów reklamowych i wizytówek.
Nauka w naszej szkole umożliwia zdobycie tytułu technika cyfrowych procesów graficznych i uzyskanie świadectw potwierdzających kwalifikacje:
       A.25 “Wykonywanie i realizacja projektów multimedialnych”
       A.54 “Przygotowywanie materiałów graficznych do procesu drukowania”
       A.55 “Drukowanie cyfrowe”
Absolwent technikum w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych może dodatkowo uzyskać dyplom fototechnika po potwierdzeniu kwalifikacji
       A.20 “Rejestracja i obróbka obrazu”.
MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Absolwent naszej szkoły kształcącej w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych może podejmować pracę w: agencjach reklamowych, studiach graficznych, wydawnictwach i firmach zajmujących się obsługą marketingową innych przedsiębiorstw, instytucjach badawczych przy dokumentacji badań, własnej firmie świadczącej usługi z zakresu grafiki komputerowej, drukarniach.
MOŻLIWOŚCI DALSZEGO KSZTAŁCENIA
W czasie nauki uczniowie zdają egzaminy potwierdzające 3 kwalifikacje zawodowe. Pomyślnie zdane egzaminy oraz ukończenie szkoły ponadgimnazjalnej dają tytuł technika cyfrowych procesów graficznych, a zdany egzamin maturalny daje szansę kontynuowania nauki na studiach wyższych.

4443332221115556666

Informacje o zawodzie technik informatyk

Technik Informatyk

Kwalifikacje:
E.12. Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych.
E.13. Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami.
E.14. Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami
Etapem kończącym jest egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie.

Można uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik teleinformatyk, po potwierdzeniu dodatkowo kwalifikacji
E.15. Uruchamianie oraz utrzymanie terminali i przyłączy abonenckich
E.16. Montaż i eksploatacja sieci rozległych.

Wyposażenie pracowni komputerowych
Szkoła posiada pięć pracowni komputerowych wyposażonych w komputery IMB – 3 pracownie i Apple Macintosh -2 pracownie, pracujemy na systemach operacyjnych Windows 8 i Linux. Ponadto posiadany najnowsze wersje oprogramowania do projektowania grafiki, edycji stron internetowych i wszelkiego typu dokumentów. Każda pracownia ma dostęp do Internetu, tablicę multimedialną, projektor multimedialny oraz sprzęt do skanowania i drukowania dokumentów. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów, uczniowie dodatkowo mogą korzystać z bezpłatnych kursów w ramach zajęć dodatkowych.

Możliwości kontynuacji nauki/ praca w zawodach:
Absolwenci mogą kontynuować naukę na uczelniach technicznych kształcących w dziedzinach: informatyka, grafika komputerowa, zarządzanie innowacjami, informatyka gospodarcza itp. Mają otwartą drogę do zawodów związanych z projektowaniem i administrowaniem witrynami internetowymi, zarządzaniem systemami informatycznymi przedsiębiorstw małych i dużych (np. systemami bankowymi), projektowaniem i administrowaniem baz danych dla przedsiębiorstw, edycją i publikowaniem informacji cyfrowej (np. w studiach radiowych i telewizyjnych).
pracownia1  pa110014   pracownia3

pracownia1 pracownia1 pracownia1 
Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (Spis_podreczniukow_technik_informatyk.pdf)Podręczniki technik informatykPodręczniki technik informatyk184 kB

Finał VI Konkursu Informatycznego GIM-BIT

27 lutego 2015 r. rozstrzygnięty został VI Powiatowy Konkurs Informatyczny GIM-BIT przygotowany przez nauczycieli informatyki naszego Zespołu.
Nauczyciele Anna Dąbrowska, Marek Szczurowski, Marek Sitek we współpracy z wicedyrektor Agnieszką Pają zaserwowali gimnazjalistom powiatu mińskiego po raz szósty, nie tylko sprawdzian teoretyczny wiadomości ale również umiejętności praktycznych.
W efekcie z 14 drużyn z 10 szkół gimnazjalnych naszego powiatu do finału awansowało siedem. Zadaniem w pierwszym etapie było wykonanie plakatu na temat „Śladami Małego Powstańca – wojenne losy polskich dzieci”. Komisja konkursowa stosując regulaminowe kryteria oceniania wśród  nadesłanych prac wyłoniła w ten sposób finalistów drugiego etapu.
W nim się znaleźli uczniowie:
 • Publicznego Gimnazjum w ZS im. Zawiszy Czarnego w Żakowie,
 • Gimnazjum nr 2 w Mrozach,
 • Zespołu Szkół Miejskich nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Maz.,
 • Zespołu Szkół w Stojadłach,
 • Gimnazjum Dwujęzycznego w Brzezinach,
 • Gimnazjum Miejskiego nr 2 w Mińsku Maz.,
 • Gimnazjum w ZS w Siennicy.
W drugim etapie gimnazjaliści zmierzyli się w „Quizie z wiedzy informatycznej” co zadecydowało o ostatecznym rozstrzygnięciu konkursu.
 1. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie Maciej Wilk i Przemysław Żołądek z Publicznego Gimnazjum w ZS im. Zawiszy Czarnego w Żakowie – opiekun Arkadiusz Pomierny.
 2. Drugie miejsce zajęli Krystian Polkowski i Kamil Wójcik z Gimnazjum Dwujęzycznego w Brzezinach – opiekun Wioletta Śledziewska.
 3. Na trzecim miejscu znalazła się Sylwia Szuba i Radosław Kuźma z Gimnazjum Miejskiego nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Maz. – opiekun Ewa Raczyńska.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i upominki sponsorowane przez Urząd Miasta w Mińsku Maz., WSNS im. Ks. J. Majki, Firmę „ELITMAT” i „EURO – SCHOOL”.

IMG 3070 resize-fitIMG 3082 resize-fit

Konkurs informatyczny GIM BIT edycja szósta

Przypominamy, że termin nadsyłania prac upływa 9-go stycznia 2015 roku
Organizatorzy konkursu

WESOŁYCH ŚWIĄT

Czytaj więcej...

Nasze osiągnięcia:

1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg1certyfikat_bezp.png2certyfikat_inno.pngc1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpgc5.jpgc6.jpgc7.jpgc8.jpg

CNiNT

Erasmus+


Kalendarz

◄◄
►►
czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg