„Mechanik” na 7 biegu ulicznym „Policz się z cukrzycą” Drukuj Email
Wpisany przez Janusz Zduńczyk   
Poniedziałek, 14 Styczeń 2013 11:06


W niedzielę 13 stycznia grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w biegu ulicznym „Policz się z cukrzycą”, zorganizowanym z okazji 21 Finału Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 


Pomimo mroźnej aury pięć tysięcy ludzi, ubranych w pomarańczowe koszulki stanęło na starcie biegu na dystansie 5000 metrów. Był wśród nich i nasz zespół „twardzieli” w składzie: Bartłomiej i Daniel Kanclerz, Sylwester Śliwa ( wszyscy z klasy 3Tti), Albert Jałocha(2tp), Sebastian Chmielewski(2Tpm) oraz nauczyciele Said Bouchiker  i Marek Czyżowski.

 

Wszyscy ukończyliśmy bieg w dobrych nastrojach a na mecie czekały pamiątkowe medale i pożywny posiłek.

 


Za rok też tam będziemy.

 

 
Program „Szkoła w Europie” Drukuj Email
Wpisany przez Janusz Zduńczyk   
Czwartek, 03 Styczeń 2013 14:20


Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim  uczestniczy w projekcie „Szkolna wymiana młodzieży” Projekt realizowany jest w ramach   międzynarodowej organizacji „Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży”. Dzięki temu projektowi Szkoła nawiązała  współpracę ze Szkołą Zawodową z Magdeburga.

 

 

 

Program zakłada wspólne zajęcia kształcenia zawodowego w branży informatyczno- samochodowej. Założeniem projektu jest budowa młodzieżowego przedsiębiorstwa samochodowego w kooperacji polsko niemieckiej wykorzystując wiedzę, doświadczenie i umiejętności kadry dydaktycznej, uczniów oraz pracodawców.  Podstawowym językiem wykładowym jest język angielski jak również język niemiecki i język polski.
W związku z przedsięwzięciem w październiku 2012r. odbyła się pierwsza wizyta przygotowawcza w Magdeburgu, podczas której strony uzgodniły zakres wieloletniej współpracy.

 

 

 

 

 

 

W spotkaniu uczestniczyli po stronie polskiej nauczyciel języka niemieckiego Tomasz Wróblewski oraz dyrektor Zespołu Tomasz Płochocki, po stronie niemieckiej dyrektor Szkoły, przedstawiciel samorządu Miasta Magdeburg oraz nauczyciele odpowiedzialni za realizację projektu.

 

 

Pierwsze wspólne zajęcia młodzieży odbędą się w marcu 2013r. w Szkole w Magdeburgu, natomiast na terenie naszego Zespołu zajęcia odbędą się w czerwcu 2013r. Program dofinansowany jest przez PNWM. Dzięki nawiązaniu ścisłej współpracy, przy udziale międzynarodowej organizacji PNWM nasz Zespół wpisał się w projekt „Szkoły w Europie”, w którym uczestniczą placówki oświatowe  z Norwegii, Wielkiej Brytanii, Czech, Holandii i Belgii.

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów Drukuj Email
Wpisany przez Janusz Zduńczyk   
Czwartek, 13 Grudzień 2012 13:46

W gmachu Politechniki Warszawskiej 4 grudnia 2012 roku Robert Laskowski  uczeń Technikum z kl. 2 Tee odebrał Stypendium Prezesa Rady Ministrów z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty Karola Semika.

 

 
Stypendyści Starosty Mińskiego
 
 
Damian Żach uczeń kl. 3Ts - Technik spedytor
 
 
Kacper Szubiński uczeń kl. 3a - Zasadnicza Szkoła Zawodowa -mechanik pojazdów samochodowych

 

 
matura - j.angielski - egzamin ustny Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Kupidura   
Czwartek, 06 Grudzień 2012 10:10

FILM SZKOLENIOWY - J. ANGIELSKI - MATURA USTNA



 
Mechatronika w technice XXI wieku Drukuj Email
Wpisany przez Janusz Zduńczyk   
Środa, 05 Grudzień 2012 17:58

W dniu 4.12.2012r odbyło się po raz drugi Sympozjum Naukowe „Mechatronika w technice XXI wieku”.  Sympozjum było zorganizowane przez mgr inż. Michała Abramowskiego z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim, dr inż. Krzysztofa Szczurowskiego z Instytutu Pojazdów Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej i mgr inż. Kamila Sybilskiego z Katedry Mechaniki i Informatyki Stosowanej Wojskowej Akademii Technicznej.

 

 

Sympozjum rozpoczął Tomasz Płochocki, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy. W części oficjalnej przywitał zgromadzonych gości przybyłych na Sympozjum, prowadzących oraz uczniów uczestniczących w spotkaniu po czym oddał głos dr inż. Krzysztofowi Szczurowskiemu, kierownikowi Laboratorium Mechatroniki Instytutu Pojazdów wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Przedstawiony został wydział, krótka historia, struktura organizacyjna, władze oraz sposób rekrutacji na wydziały Politechniki Warszawskiej. Nawiązał także do matury i uwidocznił jak ogromny wpływ ma wynik matury na możliwość dostania się na uczelnie wyższe.

 


 

Następnie Pani mgr inż. Aleksandra Waszczuk-Młyńska poinformowała uczniów Zespołu, że nie tylko nauką żyje się na studiach wyższych prezentując możliwości kół naukowych działających na Wydziale SiMR PW. Omówiła krótko czym zajmuje się koło naukowe sportów motorowych gdzie duże zainteresowanie wzbudziły tworzone w ramach koła naukowego pojazdy m.in. Fiat Seicento 1.3 Turbo o mocy 206KM. Nie mniejsze zainteresowanie wzbudziło najstarsze na wydziale koło naukowe mechaników pojazdów. Prezentowane projekty były nie mniej interesujące jak chociażby Formuła Student czy pojazd, który jest w stanie przejechać ponad 300 km na jednym litrze paliwa.

 


Po Pani Oli przyszła kolej na prezentację mgr inż. Kamila Lubikowskiego. Tematem jego wykładu była Kogeneracja energii w pojazdach. Pokazał jak przy pomocy ogniw Peltiera odzyskać część energii pochodzącej z paliwa, której ponad 60% tracimy w wyniku wypromieniowania w postaci ciepła. Przedstawił realne projekty wykorzystania ogniw w życiu codziennym przez kolej lub przez pojazdy poruszające się po drogach. Jako ostatni z Wydziału SiMR prezentował mgr inż. Krzysztof Rokicki sposoby diagnostyki nowoczesnych silników spalinowych.  Zaprezentował zbudowany przez studentów uniwersalny system diagnostyki sterowników pojazdów samochodowych, który jest w stanie zdiagnozować każdy pojazd posiadający sieć diagnostyczną OBDII.

 

 


 

Po przedstawicielach Politechniki Warszawskiej głos zabrał mgr inż. Kamil Sybilski doktorant Katedry Mechaniki i Informatyki Stosowanej wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej. Pan Kamil przedstawił krótko Katedrę Mechaniki i Informatyki Stosowanej, przekazał w bardzo ciekawy sposób to czym zajmują się studenci oraz pracownicy katedry czyli m.in. projekty oparte na analizie przy pomocy MES (metody elementów skończonych) używania programów CAD, przedstawił kilka problemów którymi się zajmowali studenci KMiIS WAT.
Po tak ciekawych wykładach dyr. Tomasz Płochocki podziękował serdecznie gościom obecnym na spotkaniu, prowadzącym i uczniom za wielkie zainteresowanie. Pokazane zostały również możliwości skanera 3D przez mgr inż. Kamila Sybilskiego oraz mgr inż. Damiana Kołodziejczyka. Każdy z obecnych mógł podejść i przy pomocy skanera przenieść do komputera kształt trójwymiarowy dowolnego przedmiotu istniejącego w rzeczywistości leżącego na stanowisku badawczym.

 

 

 


Tym pokazem zakończyła się druga edycja Sympozjum Naukowego „Mechatronika w technice XXI wieku”, na IV kwartał 2013 roku już jest planowana kolejna edycja Sympozjum z Wyższymi Uczelniami Technicznymi.
                                            Tekst Michał Abramowski, zdjęcia Joanna Pachnik kl. 3 Tti

 

 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 21 z 50

Logowanie



Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy